Klasyk Podkarpacki w Lubeni wygrali goście. Sezon rowerowy zakończony

Za nami kolejna odsłona Klasyku Podkarpackiego w Lubenii
Za nami kolejna odsłona Klasyku Podkarpackiego w Lubenii Mat. prasowe
Blisko dwie setki uczestników stanęło na starcie wyścig w Kolarstwie Szosowym „Klasyk Podkarpacki”. Tym razem wygrywali przyjezdni, ale w czołówce nie zabrakło akcentów z Podkarpacia.

W tym roku wyjątkowo "Klasyk Podkarpacki" odbył się jesienią ze względu na remont odcinka drogi, przez który przebiegała trasa wyścigu.

Trasa wyścigu, jak co roku przebiega przez malownicze tereny Województwa Podkarpackiego ze startem i metą w Gminie Lubenia. Kolejno kolarze udają się w teren Pogórza Dynowskiego, gdzie czeka na zawodników spora ilość podjazdów. Łącznie 76 km i 1.300 m sumy przewyższenia.

Najlepszym kolarzem okazał się Dawid Nytko (Wola Rzędzinska k. Tarnowa), który wyznaczoną trasę pokonał z czasem 2 godziny i 5 minut. Kolejno za nim wjechali na metę Maciej Potucha (Katowice) i Albert Głowa (Nowy Targ).

Najszybszą wśród Pań okazała się Angelika Tlołka (Wodzisław Śląski), która na linii mety zameldowała się po 2 godzinach i 25 minutach a za nią wyścig ukończyły Monika Węgrzyn (Kolbuszowa) i Małgorzata Dziki (Rzeszów).

Partnerem wyścigu było Województwo Podkarpackie oraz gmina Lubenia i Dakar Toyota Rzeszów.