Brawa dla łańcuckich gimnazjalistów

Ekipa Publicznego Gimnazjum nr 1 jako jedyna z Podkarpacia stanęła na podium Orlik Basketmanii. archiwum
W dobrych humorach z Bydgoszczy wrócili młodzi łańcuccy koszykarze i koszykarki. W kolejnej edycji Orlik Basketmanii zajęli 3, 5 i 6 miejsca. Dzielnie walczyły dziewczęta z Jasionowa (4 lokata).

Na podium w grupie starszej wdrapał się zespół Publicznego Gimnazjum nr 1, prowadzona przez Roberta Cyburta. W grupie zajął 2 miejsce, w półfinale dostał szkołę od lublinian, ale w małym finale poradził sobie z ekipą z Żor. Michał Kazimirowicz z łańcuckiej ekipy znalazł się w piątce All Stars turnieju.

- W półfinale rywal miał solidną przewagę fizyczną, z pięciu chłopaków dobrze ponad 180 cm - mówi Robert Cyburt, opiekun łańcuckiej drużyny. - Kiedy straty zrobiły się duże, ściągnąłem z parkietu podstawowych graczy, by zachować siły na mecz o 3 miejsce. Cieszymy się z podium, bo konkurencja była duża, a reprezentujemy przecież niewielkie miasto.
Jeśli zważyć wielkość ośrodka i ilość uczniów w szkole, to po raz kolejny (rok temu wicemistrzostwo) super wynik zrobiły dziewczyny z Gimnazjum w Jasionowie (k. Brzozowa, opiekun Władysław Pelczar). W cuglach wygrały grupę, po czym otarły się o finał w meczu z warszawską ekipą (późniejszy mistrz). Przegrały 21:23, więc po meczu pojawiły się łzy. W grze 3 miejsce lepsza była ekipa z Sosnowca.
W grupie młodszej chłopców łańcucka SP nr 2 (opiekun Patryk Buszta) w grupie wygrała 1 mecz, ale starcia o pozycje 5-8 pewnie wygrywała. Dziewczyny z "dwójki" (opiekun Monika Bieniasz) uplasowały się pozycję niżej, notując w meczach o pozycje 5-8 nietypowe zwycięstwo 5:2.

Wyniki naszych ekip:
dziewczęta - 11-12 lat, SP nr 2 Łańcut - SP 18 Bydgoszcz 15:11, - SP 2 Rogoźno 12:38, SP 56 Szczecin 10:25 (3 miejsce w grupie); o 5-8 miejsca, - PSP Grabów 5:2, o 5 miejsce, - SP 13 Dąbrowa Grn. 9:15.
chłopcy - 11-12, SP 2 Łańcut - SP 3 Stargard Szczeciński 18:27, - SP 11 Inowrocław 29:5, - SP 1 Ostrów Wlkp. 13:24 (3 miejsce w grupie); o miejsca 5-8, - SP 9 Biała Podlaska 28:14; o 5 miejsce, - SP 11 Inowrocław 20:10;

dziewczęta - 13-14 lat, Gimnazjum Jasionów - Gimnazjum 1 Włocławek 32:6, - Gimnazjum 3 Ostrów Wlkp. 19:10, ZPO Zwierzyn 16:2 (1 miejsce w grupie); półfinał, - ZS 45 Jagiellonka Warszawa 21:23, o 3 miejsce, - Gimnazjum 24 Sosnowiec 10:17;
chłopcy - 13-14 lat, PG nr 1 w Łańcucie - Chomik Żary 15:35, - Gimnazjum 3 Inowrocław 11:5, Gimnazjum 10 Toruń 26:23 (2 miejsce w grupie); półfinał, Gimnazjum 16 Piątka Lublin 3:37, o 3 miejsce, - HK Gimnazjum 2 Żory, 22:11. Skład PG 1: Michał Kazimirowicz, Kacper Inglot, Jakub Błachowicz-Kiełb, Michał Tymiński, Adrian Lizak, Macej Szczepanik, Wojciech Hanus, Michał Poradowski, Dariusz Witko, Tomasz Szpunar.