Brązowy medal mistrzostw Polski dla tenisistki Czarnych Rzeszów. W czwartek leci na prestiżowy turniej do Francji

Zuza Bednarz ma pracowity początek roku
Zuza Bednarz ma pracowity początek roku Krzysztof Łokaj
Zuzanna Bednarz (Czarni Rzeszów) zdobyła brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Polski U16. W półfinale przegrała 2:6, 3:6 z Klarą Maciejewską (AZS Poznań). Zuza był młodsza od wielu rywalek (rocznik 2005), ale miała prawo liczyć na finał.

- Trzy poprzednie mecze z Klarą wygrała. Rywalka zagrała dobry tenis, ale swoje zrobiła też presja. Nagrodą za finał były dzikie karty na turnieje ITF i Zuza średnio poradziła sobie z wagą meczu - ocenił Grzegorz Bednarz, ojciec tenisistki.

Zuza (nr 27 w rankingu europejskim) dziś wraz z innymi reprezentantkami wylatuje do Tuluzy na prestiżowy turniej, w którym wystąpią najlepsze zawodniczki Europy w jej kategorii wiekowej. Za dwa tygodnie w Budapeszcie weźmie natomiast udział w mistrzostwach Europy U’14.