Centralna Liga Juniorów. Derby Rzeszowa dla SMS Resovii. Stal Rzeszów ograła UKS SMS Łódź [ZDJĘCIA]

Cezary Kassak
SMS Resovia pokonała w derbach Stal Rzeszów w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Stalowcy przegrali również w U-15, a wygrali w najstarszym roczniku z UKS-em SMS Łódź.

U18

STAL RZESZÓW - UKS SMS ŁÓDŹ 1:0 (0:0)

Bramka: Opalski 73.

Stal: Dąbrowski - Kuchnia, Mazur, Marcin Kaczor, Ofiara ż, Liszka (55 Kuzio), Ivaniuk (83 Bąk), Wojtyło, Opalski, Okoń (60 Michasiewicz), Krawczyk-Demczuk ż (83 Kowalewski). Trener Maciej Tokarczyk.

- Zespół zrealizował przedmeczowe założenia. Staraliśmy się jak najczęściej i maksymalnie dużą liczbą graczy gościć w polu karnym przeciwnika, bo tam widzieliśmy pewne deficyty i potrafiliśmy je wykorzystać - powiedział trener Stali Maciej Tokarczyk.

Biało-niebiescy już przed przerwą mogli wyjść na prowadzenie, ale karnego nie wykorzystał Okoń. Łódzki bramkarz skapitulował dopiero w 73. min po tym, jak zza pola karnego w długi róg trafił Michał Opalski. UKS tylko sporadycznie zagrażał rzeszowskiej bramce. W jednej sytuacji świetnie spisał się Radosław Dąbrowski.

POZOSTAŁE WYNIKI: Polonia Warszawa - Pogoń Szczecin 2:3, Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 2:0, Raków Częstochowa - Arka Gdynia 2:1, Zagłębie Lubin - Warta Poznań 1:0, Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:1, Gwarek Zabrze - Cracovia 0:2. Mecz Jagiellonia Białystok - Lech Poznań przełożono na 24 listopada.

U17, grupa D

SMS RESOVIA - STAL RZESZÓW 4:3 (2:1)

Bramki: Stępak 77, 90, Pieniążek 9, Modrzejewski 34 - Kądziołka 75-wolny, 81-karny, Kowalewski 23.

SMS Resovia: Olko - Maćkowiak (70 Szymański), Pikuła, Modrzejewski ż, Rębisz, Marciniec, Bielenda, Sowa, Zwolski, Pieniążek ż, Godlewski (51 Stępak ż). Trener Roman Borawski.

Stal: Grygiel - Kmieciak (37 Oreńczuk ż), Puliński (60 Nilipiński), Kensy, Mazur, Piotrowski, Baj (78 Wyrwas), Galara (67 Pempuś), Kowalewski (46 Salamon), Kądziołka, Łyczko (83 Wilk). Trener Łukasz Cabaj.

Derby na głównej płycie stadionu przy ul. Wyspiańskiego były kapitalnym widowiskiem, cały mecz trwała wymiana ciosów. Zwycięsko wyszła z niej Resovia, ale walczący o ligowe „życie” stalowcy długo nie pozostawali dłużni. W ich szeregach pierwsze skrzypce grał Szymon Kądziołka. Przyćmił go jednak Paweł Stępak z Resovii. Wszedł na boisko parę chwil po przerwie i okazał się jokerem w talii trenera Borawskiego. Golkipera Stali najpierw pokonał precyzyjnym strzałem z dystansu, a w 90. minucie wykorzystał błąd defensywy gości, z 4 metrów huknął pod poprzeczkę i zapewnił „pasiakom” prestiżową wygraną.

Stalowcom po tej porażce bardzo trudno będzie obronić się przed spadkiem z ligi. Mają już tylko „matematyczne” szanse.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wisła Kraków - Korona Kielce 3:0, Motor Lublin - AP TOP 54 Biała Podlaska 3:0. Mecz Cracovia - Wisła Puławy zostanie rozegrany 10 listopada.

U15, grupa D

KORONA KIELCE - STAL RZESZÓW 2:1 (0:1)

Bramka dla Stali: Synoś 1.

Stal: Proczek - Bartkowiak, Synoś ż, Urbaniak, Piwnicki lll [50] - Wnęczak (41 Surmiak), Mazur (41 Serwiński - 70 Kasza), Dworak l [78, za faul], Gołda lll [68], Koczera - Plichta. Trener Krzysztof Hus.

Pierwsza w sezonie porażka Stali stała się faktem. W dużym stopniu zaważył na niej fakt, że aż 3 graczy z Rzeszowa sędzia ukarał czerwonymi kartkami. - Daliśmy się rywalom wyprowadzić z równowagi - mówił trener Krzysztof Hus. Do tej nerwówki pewnie by nie doszło, gdyby rzeszowianie w pierwszej połowie byli bardziej skuteczni. Już w 1. min objęli prowadzenie, ale potem mieli jeszcze kilka bramkowych okazji, których nie wykorzystali. - Mam nadzieję, że ten mecz będzie dla nas dobrą lekcją na przyszłość - podsumował szkoleniowiec Stali.

POZOSTAŁE WYNIKI: Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 3:2, Wisła Kraków - BKS Lublin 1:1. Mecz Górnik Łęczna - AP TOP 54 Biała Podlaska zostanie rozegrany 10 listopada