CENTRALNA LIGA JUNIORÓW: Pechowy remis Resovii. Stal Mielec lepsza od Cracovii

kostekZaktualizowano
Resovia zremisowała z Motorem Lublin 1:1 w meczu Centralnej Ligi Juniorów U17 Piotr Sitek
Wygrana, remis i porażka to bilans majówkowy piłkarzy z Podkarpacia występujących w Centralnej Lidze Juniorów. Cenne zwycięstwo w Krakowie odnieśli piłkarze Stali Mielec. O włos od pokonania Motoru Lublin byli juniorzy Resovii. Tramparze z Rzeszowa wciąż nie mogą doczekać się wygranej i znaleźli się w strefie spadkowej.

CLJ U-17

SMS Resovia - Motor Lublin 1:1 (0:1)

Bramka dla Resovii: Sonciński 65.

Stal: Dudek - Mroziński, Drozd, Szymański, Cholewa (70 Fluda) – Ecker, Kałaska (80 Malinowski), Szymkiewicz (20 Lechowicz), Bomba (46 Sonciński), Sikorski (70 Gnap) – Usarz (85Golec). Trener Adam Bukała.

Pierwsza połowa była wyrównana, ale więcej szczęścia mieli goście, którzy zdobyli dziwną bramkę.

- Zawodnik Motoru wybijając piłkę, kopną ją w stronę naszej bramki a ta niesiona wiatrem wpadła w samo okienko naszej bramki – mówi trener gospodarzy Adam Bukała.

Po przerwie Resovia miała trzy okazje do zdobycia gola, jednak nie potrafiła ich wykorzystać.

– Zabrakło nam skuteczności, z gry drużyny jestem zadowolony, zabrakło tylko chłodnej głowy w sytuacjach pod bramkowych.- zakończył trener Bukała.

Cracovia – Stal Mielec 0:2 (0:0)

Bramki: Kozłowski (karny), Bajorek.

Stal: Dudek – Ofiara (88 Bakowski), Kozłowski, Chmielowiec, Soboń – Woś (85 Mucha), Bajorek (74 Szumilas), Dziedzic (54 Sztuka), Mazur, Guca (90 Czop) – Kramarz (89 Wyparlo). Trener Damian Skiba.

Mecz pierwszej połowie był wyrównany pod względem sytuacji podbramkowych, lecz piłką lepiej operowali goście z Mielca. Swoją lekką przewagę udokumentowali bramkami w drugiej połowie, wpierw pewnie egzekwując rzut karny, a następnie wykorzystując otworzenie się rywala i przeprowadzając skuteczną kontrę.

– Cracovia niczym nas nie zaskoczyła, piłkarsko byliśmy lepsi, a po bramkach kontrolowaliśmy mecz. Bramek mogło być więcej ale troszkę zabrakło skuteczności – podsumował mecz kierownik Stali, Jerzy Płaza.

POZOSTAŁE MECZE:
Korona Kielce - Wisła Kraków 3:1;
BKS Lublin - Pogórze Kraków 2:1.

CLJ U-15

SMS Resovia - Cracovia 0:3 (0:0)

Resovia: Dziedzic – Sikora (70 Kuczek), Stodolak, Panasiuk,Ostrowski (65 Wójcikowski) – Szymański, Bąk, Łuczyk, Ogórek, Podgórski (55 Maćkowiak) - Niedziałkowski. Trener Artur Łuczyk.

Resovia w pierwszej połowie nie wykorzystała znakomitej okazji do objęcia prowadzenia. Niedziałkowski trafił w słupek, a oddając strzał zawodnik gospodarzy, był przewracany przez obrońcę Cracovii, jednak sędzia faulu nie widział.

- W drugiej połowie tracimy kuriozalną bramkę. Zawodnik gości przyjmując piłkę, pomógł sobie ręką, a arbiter puścił grę i padła bramka – utyskiwał po meczu trener gospodarzy, Artur Łuczyk. Kolejne dwie bramki to skutek otwarcia się Resovii, która i w tej połowie mogła pokusić się o gola, ale Niedziałkowski ponownie trafił w słupek.

Motor Lublin - Górnik Łęczna 2:2;
AP 21 Kraków - AP TOP 54 Biała Podlaska 4:0;
Wisła Kraków - Korona Kielce 2:2.