Centralna Liga Juniorów. Stal Mielec wygrała w Krakowie i jest na czele. Dwie porażki Resovii [ZDJĘCIA]

luci
SMS Resovia uległa w Kielcach Koronie 0:3.
SMS Resovia uległa w Kielcach Koronie 0:3. Piotr Sitek
Po wygranej nad Wisłą Kraków należało się spodziewać po Resovii nieco więcej, ale zespół Adama Bukały nie radzi sobie najlepiej na wyjazdach. Za tydzień gra u siebie z Podgórzem, powinno być już znacznie lepiej.

U17

Podgórze Kraków - Stal Mielec 0:2 (0:1)

Bramki: Bajorek 25, Kozłowski 60-karny.

Stal: Dudek (89 Płaza) - Maj (60 Ofiara), Guca, Kozłowski, Mazur, Chmielowiec (86 Bakowski), Soboń, Woś (72 Mucha), Kramarz (84 Wyparło), Sztuka (78 Szumilas), Bajorek (78 Dziedzic). Trener Damian Skiba.

Początek meczu należał do gospodarzy. W 20. minucie jednak gracze Podgórza nie strzelili karnego, którego obronił Dudek. Chwilę potem na prowadzenie wyszli mielczanie. W drugiej połowie obraz gry się zmienił. Znacznie lepiej fizycznie wyglądali gracze Stali i mogli ten mecz wygrać znacznie wyżej. Skończyło się na 2:0 po golu z karnego. W końcówce bliski podwyższenia była Mucha, ale trafił w poprzeczkę. - Cieszę się, że wyglądamy lepiej fizycznie od rywali, gdy oni opadają z sił, my nadal idziemy do przodu - mówi Damian Skiba

Korona Kielce - SMS Resovia 3:0 (2:0)

Bramki: Rybus 20, 45, Tomczyk 87.

Resovia: Siryk (75 Kołodziejczuk) - Szymański (60 Mroziński), Fluda (60 Ecker), Drozd, Kyciń-ski (46 Wolański), Kałaska, Szymkiewicz (70 Malinowski), Bomba (46 Wolanin), Grabowski (55 Ząbkiewicz), Cholewa, Usarz. Tr. Adam Bukała.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wisła Kraków - Cracovia 0:1, Motor Lublin - BKS Lublin 1:1.

W nast. meczach (6-7.04): Resovia - Podgórze, Stal - Motor.

U15

Górnik Łęczna - Resovia 2:0 (2:0)

Resovia: Dziedzic - Podgórski, Wójcikowski (41 Karcz), Faron, Ostrowski, Bąk, Rusinek, Szymański, Łuczyk, Niedziałkowski (72 Ogórek), Wilk. Trener Artur Łuczyk.

To nie był najszczęśliwszy mecz dla Resovii. Już w pierwszej minucie meczu goście zdobyli gola z rzutu karnego. Dziesięć minut później mógł wyrównać Wiktor Łuczyk, ale nie wykorzystał „jedenastki”. Resovia miała kilka okazji, by wyrównać, ale zabrakło tym razem egzekutora. Gospodarze dobili rzeszowian golem do szatni. W drugiej połowie ekipa z Podkarpacia, mimo zmian w składzie i ustawieniu nie odwróciła losów spotkania.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wisła Kraków - Motor Lublin 4:1, Cracovia - TOP 54 Biała Podlaska 3:3; KKP Korona Kielce - AP 21 Kraków 1:2.

W nast. meczu (6.04): Resovia - Korona.