Centralna Liga Juniorów U-17. Krośnianie zremisowały u siebie ze Stalą Mielec [ZDJĘCIA]

tom
W pierwszej kolejce w Mielcu wygrała Stal, ale zwycięski gol padł dopiero w doliczonym czasie.

Karpaty Krosno - Stal Mielec 1:1 (0:0)

Bramki: Knap 53 - D’Apollonio 68

Karpaty: Kandefer - Wiśniewski, Dziura, Wilk, Kielar - Stasz, Maścibrzuch (41 Prętnik), Knap, Majka (41 Kowal), Czelny (60 Zaradzki) - Lewiński. Trener Marcin Włodarski.

Stal: Szczepański - P. Witek (41 A. Witek), Chmielowski, Gdowik, Kozłowski, W. Mazur (70 Celmer), Kron (41 Filiberto), Parkosz, Sikora (41 Kiełbasa), D’Apollonio, Duszkiewicz (78 Bik). Trener Przemysław Paprocki.

Sędziował: M. Szczur (Krosno). Widzów 50.

Tym razem derby były równie emocjonujące, bo oba zespoły mogły w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mecz zakończył się jednak sprawiedliwym remisem.

Pierwsza połowa nie zachwyciła, brakowało ciekawych akcji, oba zespoły wyszły na boisko ospałe, okopały się w defensywie i na próżno było szukać bramkowych okazji. W 39 minucie D’Apollonio trafił do siatki, ale sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu i gola nie uznał.

W 53. minucie akcję Karpat lewą stroną przeprowadził Wiśniewski, dograł do Knapa, a ten strzelił, ale piłkę odbił Szczepański. Na nieszczęście tego ostatniego wprost pod nogi Stasza. Temu nie udało się oddać strzału, bo był faulowany. Karnego na gola zamienił Knap. Mielczanie ruszyli do ataku i odpowiedzieli golem po indywidualnej akcji D’Apolloniego. W końcówce groźnie z wolnego strzelał Stasz, ale obronił to bramkarz. Goście próbowali wrzutek w pole karne, które siały nie małe zamieszanie pod bramką Kandefera, ale piłka do siatki już nie wpadła.

Dla Karpat był to piąty remis w tym sezonie, ale prawdopodobnie tylko cztery zostaną zaliczone. Związek bowiem nałożył na drużynę z Krosna karę walkowera za mecz z Motorem Lublin, gdyż na boisku przebywał gracz niewpisany do systemu Extranet. Ponoć był to błąd jednego z pracowników związku. Karpaty złożyły w tej sprawie odwołanie.

POZOSTAŁE WYNIKI: BKS Lublin - Motor Lublin 0:2, Cracovia - Korona Kielce 2:5, Juventa Starachowice - AP 21 Kraków 2:1. Mecz Motor Lublin - Karpaty Krosno (na boisku 0:0) zweryfikowano jako walkower 3:0.