Centralna Liga Juniorów U-19. Mecze bez punktów i bez bramek [ZDJĘCIA]

Cezary Kassak
RESOVIA - MOTOR LUBLIN 0:4 (0:1).
RESOVIA - MOTOR LUBLIN 0:4 (0:1). Bartosz Frydrych
Nie była to pomyślna kolejka dla naszych reprezentantów w CLJ. Swój mecz przegrała zarówno Resovia, jak i Stal Rzeszów.

RESOVIA - MOTOR LUBLIN 0:4 (0:1)

Resovia: Pyka - Brzozowski, Noga, Słoma I [67, za faul], Cynar (83 Delekta) - Szafar (58 Ostrzywilk), Gralec (85 Krężel), Obłoza I, Feret, Kądziołka - Twardowski. Trener Roman Borawski.

Motor odczarował boisko Resovii. Lublinianie od początku zaatakowali wysoko, agresywnie i w 17. min, po zamieszaniu w polu karnym i strzale z 7 metra, objęli prowadzenie. Dziesięć minut później mogło być 1:1. Twardowski był w idealnej sytuacji, przedryblował bramkarza, ale ciut za mocno wypuścił sobie piłkę. Kolejną tak dogodną okazję resoviacy mieli w 59. min. W pole karne gości wpadł Noga, dograł do Fereta, ale ten spudłował z bliskiej odległości. Zemściło się to na „pasiakach”. Najpierw czerwoną kartkę zobaczył Słoma, a po strzale z wolnego piłka uderzyła w poprzeczkę, by potem odbić się od Pyki i wylądować w siatce. Wtedy Resovia straciła wiarę w korzystny wynik i straciła też dwa kolejne gole.

WISŁA KRAKÓW - STAL RZESZÓW 2:0 (1:0)

Stal: Kozak - Bobola I, Gul, Wołowiec, Kuca - Wanat I, Penar (46 Siwiec), Kruła (65 Majka) - Szymański, Bąk, Rączka (46 Walków). Trener Ryszard Federkiewicz.

W rzeszowskiej drużynie kolejny raz brakowało paru graczy z podstawowego składu. Dublerzy spisali się całkiem przyzwoicie, ale porażki Stal nie uniknęła. Pierwszego gola straciła pięć minut przed przerwą. Po pauzie usilnie dążyła do odrobienia straty i miała swoje szanse. Bramkarz z Krakowa zachował jednak czyste konto, w dodatku wiślacy podwyższyli prowadzenie. - Naszym zdaniem ten gol nie powinien być uznany, bo padł ze spalonego - przekonywał trener Ryszard Federkiewicz. W ostatnich minutach rezultat już się nie zmienił.

POZOSTAŁE WYNIKI: Polonia Warszawa - Korona Kielce 1:3, Stomil Olsztyn - Legia Warszawa 0:3, ŁKS Łódź - Cracovia 0:2, MOSP Białystok - UKS SMS Łódź 1:3. Mecz Progres Kraków - Wisła Płock został odwołany z uwagi na zły stan boiska. Mecz Znicz Pruszków - Jagiellonia Białystok 0:1.