Centralna Liga Juniorów: W derbach Resovia wzięła rewanż na Stali Rzeszów [RELACJE]

SMS Resovia pokonała Stal Rzeszów w CLJ makroregion U19
SMS Resovia pokonała Stal Rzeszów w CLJ makroregion U19 K. Kapica
W marcu Stal Rzeszów pokonała Resovią na jej terenie 2:0. Teraz „pasiaki” wzięły rewanż na lokalnym rywalu, wygrywając na jego terenie. Nie powiodło się też juniorom młodszym Stali Rzeszów, którzy w Krakowie ulegli Hutnikowi.

CLJ - U17

Maj świetnie zaczął się dla juniorów młodszych Stali. Wygrali oni z Wisłą Kraków i Górnikiem Łęczna uciekając dzięki temu ze strefy spadkowej. Z podniesionymi głowami podopieczni trenera Łukasza Cabaja jechali do Krakowa. U siebie w marcu pokonali ten zespół, tym razem jednak coś poszło nie tak.

- Z trzech ostatnich meczów, jakie nasz zespół rozegrał ostatnio, ten był najlepszy, niestety jako jedyny przegrany – mówi trener Cabaj.

Trzeba jednak przyznać, że rzeszowianie mieli wiele pecha w tym meczu. Byli zespołem lepszym piłkarsko, mieli sytuacje bramkowe, ale ich nie wykorzystali. Gospodarze w pierwszej połowie mieli karnego, ale poradził sobie z jego obroną Łyczek. W drugiej połowie sędzia ponownie podyktował karnego na korzyść Hutnik, ale tym razem strzelec się nie pomylił.

Rzeszowianie wyrównali w 88. minucie i chcąc iść za ciosem ruszyli do przodu. Wówczas nadziali się na kontrę rywala, po której było 2:1 dla Hutnika.

W ostatnią środę Stal U17 zagrała zaległy mecz z Górnikiem Łęczna, który wygrała 2:0 po golach Opalskiego i Paśko.

Hutnik Kraków - Stal Rzeszów 2:1 (0:0)

Bramka: Pempuś 88

Stal: Łyczek – Drążek, M. Popiela, K. Paśko, Omuru – K. Popiela (50 Mazur), Opalski, Galara – Okoń, Sumara (65 Pempuś), Salomon (77 Pitaś). Trener Łukasz Cabaj.

POZOSTAŁE WYNIKI: **
Korona Kielce – Cracovia 1:3
Motor Lublin – TOP 54 Biała Podlaska 3:4
Wisła Kraków – Górnik Łęczna (n. 12).

Makroregion U19

W derbach Rzeszowa rozgrywanych w lidze makroregionalnej U19 tym razem lepsza okazała się Resovia. „Pasiaki” wyszły do tego meczu bardziej zdeterminowane na wygraną i na boisku były drużyną lepszą.

- Nie wykorzystaliśmy czterech sytuacji sam na sam, Szymkiewicz i Kojder trafiali w słupek. W końcu jednak udało się wykorzystać dogodną sytuację i to jak widać, wystarczyło – mówi Maciej Jarosz, trener SMS Resovii. - Jestem zadowolony, bo w pełni zasłużyliśmy na tę wygraną.

SMS Resovia Rzeszów pokonał Stal Rzeszów 1:0 w derbach makroregionalnej ligi juniorów U-19. Zobaczcie zdjęcia!

SMS Resovia lepsza od Stali Rzeszów w derbach makroregionaln...

- To był mecz, w którym było bardzo dużo walki, ale to przeciwnicy byli bardziej konkretni pod bramką i zasłużyli bardziej na wygraną. Dziękuję moim chłopakom za wielką ambicję i serducho. Mieliśmy słabszy dzień, ale patrzymy do przodu i realizujemy swój cel – powiedział Maciej Tokarczyk, trener Stali.
O tym jak zacięte były to derby świadczy choćby fakt, że już w pierwszej połowie trzech graczy doznało kontuzje. Bohaterem derbów był z kolei Kacper Bomba, który w końcówce wykorzystał prostopadłą piłkę i strzelił w sytuacji sam na sam obok bramkarza.

Stal Rzeszów - SMS Resovia 0:1 (0:0)

Bramka: Bomba 85

Stal: Dąbrowski – Kuchnia, Mazur, Pirożyński (15 Peda) – Ofiara, Walas Gawlak, Wojtyło - Musik Kędzior, Płocica (50 Leśniak). Trener Maciej Tokarczyk.

Resovia: Siryk – Wódz (35 Kumorek), Sitek, Szymański, E. Kiełbasa – Kałaska, Szymkiewicz (90 Ostrowski), Kyciński (50 Krzysztofek) – Cholewa (25 Wolański), Mikrut (68 Bomba), Kojder (Tolmachow 86). Trener Maciej Jarosz.