Centrum miasta zablokowane. Kolejny niewybuch w Szczecinie

  Centrum miasta zablokowane. Kolejny niewybuch w Szczecinie

  o

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

  W Szczecinie przy ul. Wyszyńskiego znaleziono kolejny niewybuch. Akcję jego podnoszenia zaplanowano w godzinach wieczornych – mieszkańcy z okolicy powinni pozostać w domach.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

  W połowie maja z dna Odry Zachodniej wydobyto trzy niewybuchy. Onet przypomina, że znaleziono je w trakcie prac przy pogłębianiu toru wodnego Szczecin-Świnoujście. Niewybuchy pochodzą z II wojny światowej, w większości z 1944 roku – to „pamiątki” po nalotach alianckich, w wyniku których zniszczono m.in. Stare Miasto.

  Przy przebudowie węzła „Wyszyńskiego” natrafiono teraz na kolejny niewybuch, a jego usunięcie przez saperów zaplanowano na wtorek o godz. 21. Akcja usuwania pocisku artyleryjskiego o wielkości między 70 a 90 centymetrów jest jednak wymagająca: magistrat prosił mieszkańców, by zostali w domach, a kierowców ostrzegał przed utrudnieniami w ruchu drogowym.

  Onet przypomina też, że wciąż trwają przygotowania do zneutralizowania bomby lotniczej Tallboy, którą w ubiegłym roku znaleziono w Kanale Piastowskim w Świnoujściu. Ważny ona ponad pięć ton – to największy znaleziony dotąd w regionie niewybuch.

  Źródło: Onet

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo