NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Największe tragedie podkarpackich sportowców. Na torach ginęli żużlowcy, na drogach siatkarze i piłkarze
  • Podkarpacka wieś na starych zdjęciach z Narodowego Archiwum Cyfrowego
  • Za nami Plebiscyt „Piłkarskie Laury Podokręgu Rzeszów”

  Chcesz zagrać u Smarzowskiego? Dziś casting w Sanoku

  Chcesz zagrać u Smarzowskiego? Dziś casting w Sanoku

  Ewa Gorczyca

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Chcesz zagrać u Smarzowskiego? Dziś casting w Sanoku

  ©humusak2 / sxc.hu

  Dziś w Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Sobieskiego 16 w Sanoku odbędzie się dodatkowy casting do filmu Wojciecha Smarzowskiego "Wołyń".
  Chcesz zagrać u Smarzowskiego? Dziś casting w Sanoku

  ©humusak2 / sxc.hu

  Casting dla statystów organizuje agencja Outside z Krakowa.

  - Będzie to już drugi casting, poprzedni cieszył się dużym zainteresowaniem, dostaliśmy też wiele maili od osób, które chcą statystować w tym filmie. Dlatego postanowiliśmy zrobić drugą edycję - mówi Paweł Mlak z "Outside". Dodaje, że nie będzie to pierwszy raz, gdy agencja szuka osób do obsady filmu na Podkarpaciu. - Ostatnio współpracowaliśmy m.in. przy produkcji serialu "Wataha", kręconego w Bieszczadach dla HBO - mówi.

  Casting do filmu "Wołyń" rozpocznie się o godz. 17 i potrwa do godz. 20.

  - Szukamy osób w różnym wieku, dorosłych i dzieci. Ważne, by miały naturalny kolor włosów i szczupła sylwetkę - mówi Mlak.

  Zdjęcia do najnowszego filmu Smarzowskiego rozpoczną się 19 września. Pierwszy klaps padnie pod Warszawą, ale już na początku października filmowcy zainstalują się w Muzeum Wsi Lubelskiej.

  Kryte strzechą chaty i inne obiekty tamtejszego skansenu będą tworzyć scenerię wołyńskiej wsi, w której toczy się akcja filmu. W Lublinie powstanie większość zdjęć, ale cześć z nich będzie także kręcona w skansenie w Sanoku.

  - Ekipa będzie u nas gościć przez kilka dni na początku października - mówi Jerzy Ginalski, dyrektor sanockiego Muzeum Budownictwa Ludowego.

  Smarzowski wybrał lubelski skansen, bo - jak mówił - to miejsce najlepiej odpowiadało jego oczekiwaniom.

  - Nasz skansen niezbyt pasował, bo u nas teren jest górzysty - tłumaczy Ginalski.

  W ujęciach, które powstaną w sanockim skansenie "zagrają" dwa obiekty: XIX wieczna cerkiew łemkowska z Ropek i XVIII wieczna cerkiew bojkowska z Grąziowej. Kręcona będzie m.in. scena pogrzebu. Zaangażowanych ma być ok. 200 statystów. Ekipa Smarzowskiego pojawi się też w Kolbuszowej.

  Premiera "Wołynia" planowana jest na wiosnę 2016 roku. Zdjęcia potrwają rok. Smarzowski nie tylko jest reżyserem, ale też autorem scenariusza, na podstawie zbioru opowiadań "Nienawiść" Stanisława Srokowskiego.

  Akcja rozgrywa się w latach 1939-45, w malej wiosce w południowo-wschodniej części Wołynia, zamieszkanej przez Ukraińców, Polaków i Żydów.

  - Próbuję zrobić ten film rozważnie i uczciwie - mówił w dwa dni temu Smarzowski, rozmawiając z dziennikarzami w Lublinie. Dodał, iż wie, że teraz jest trudny moment na powstanie tego filmu. - Wydaje mi się, że ten film powinien spowodować dyskusję, poruszyć i wzruszyć, i też może uświadomić, nauczyć, nazwać - powiedział reżyser. Zapowiada, że będzie to obraz historyczny, epicki. - Dla mnie jest to opowieść o miłości w czasach nieludzkich - określił.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!