Ciarko PBS Bank przegrywa w Jastrzębiu i traci fotel lidera

luci
Tomasz Sowa
Hokeiści Ciarko PBS Bank Sanok ulegli w Jastrzębiu 1:2 i w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego stracili pozycję lidera.

Sanoczanie prowadzili po pierwszej tercji. Już w 4. minucie do siatki rywali trafił Martin Vozdecky. Początkowo sędziowie gola nie uznali, ale po wideoweryfikacji zmienili zdanie.

Niestety nie udało się utrzymać prowadzenia. W 26. minucie wyrównał Staber. Gdy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, decydujący cios na 17 sekund przed końcem trzeciej tercji zadał Mateusz Rompkowski.

Wyniki niedzielnych meczów Polskiej Hokej Ligi - o miejsca 1-6: JKH GKS Jastrzębie - Ciarko PBS Bank Sanok 2:1 (0:1, 1:0, 1:0), Comarch Cracovia - GKS Tychy 3:2 (1:0, 2:0, 0:2), Podhale Nowy Targ - Unia Oświęcim 7:2 (1:0, 4:0, 2:2); o miejsca 7-10: Polonia Bytom - GKS Katowice 10:2 (2:1, 4:1, 4:0), Naprzód Janów - Orlik Opole 4:2 (2:0, 1:0, 1:2).

1 Ciarko PBS Bank 44 99 217:95
2 JKH GKS 44 97 184:85
3 GKS Tychy 44 96 208:105
4 Comarch Cracovia 44 84 199:123
5 MMKS Podhale 44 68 153:107
6 TH Unia 44 60 153:125

1 Orlik 46 72 143:132
2 MUKS Naprzód 46 61 160:175