Ciarko PBS Bank Sanok kompletuj budżet i skład

  Ciarko PBS Bank Sanok kompletuj budżet i skład

  Waldemar Mazgaj

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  – Najpierw zakontraktujemy naszych zawodników, udowodnili, że warto na nich stawiać – mówią działacze z Sanoka.

  – Najpierw zakontraktujemy naszych zawodników, udowodnili, że warto na nich stawiać – mówią działacze z Sanoka. ©Tomasz Sowa

  - Dopinamy budżet, rozmawiamy ze sponsorami i dopóki ich nie zakończymy nie możemy mówić o podpisywaniu kontraktów - mówi Maciej Bilański, wiceprezes Ciarko PBS Banku Sanok w rozmowie z tvpodkarpacie.pl.
  – Najpierw zakontraktujemy naszych zawodników, udowodnili, że warto na nich stawiać – mówią działacze z Sanoka.

  – Najpierw zakontraktujemy naszych zawodników, udowodnili, że warto na nich stawiać – mówią działacze z Sanoka. ©Tomasz Sowa

  Wiadomo już, że zarówno firma Ciarko jak i Podkarpacki Bank Spółdzielczy wyraziły chęć dalszego wspierania klubu, ale nieoficjalnie wiemy, że jedna z nich chce przeznaczyć mniejsze środki niż do tej pory, co nie podoba się drugiej, której władze nadal chciałyby grać o najwyższe cele. Pewnie dlatego rozmowy się przedłużają...

  - Do dwóch tygodni powinniśmy wiedzieć na czym stoimy - zapewnia wiceprezes Bartłomiej Klimkowski w rozmowie z wortalem Hokej.net.

  - Drużynę będziemy budować tylko i wyłącznie w oparciu o budżet. Nie będziemy robić nic ponad stan - tłumaczy Klimkowski.

  - Chcemy operować realnymi pieniędzmi, a nie wirtualnymi. Nie zapominajmy jednak o bagażu zaległości po poprzednim zarządzie, co niewątpliwie będzie nam skracać budżet, ale podołamy temu zadaniu - dodaje Bilański. Chodzą głosy, że w Sanoku powstanie hokejowa spółka akcyjna, co miałoby ułatwić wyjście z długów w mniej odczuwalny sposób.

  Kibiców mocniej interesują zmiany kadrowe oraz nazwiska trenerów. - Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z niektórymi zawodnikami i w poświątecznym tygodniu będziemy wykonywać pewne ruchy - opowiada Bilański. - Jesteśmy w kontakcie z trenerami, którzy nas prowadzili w ub. sezonie, znamy ich oczekiwania i jesteśmy blisko finalizacji. Czekamy jednak na pełny budżet.
  - W przyszłym sezonie w Sanoku nie zagra Samson Mahbod, który obrał kierunek szwajcarski oraz John Murray, który szuka zatrudnienia w Czechach. Nie przedłużymy kontraktu ze Stanislavem Hudecem i Michaelem Bayrackiem - dodaje Klimkowski.

  - Rozmawiałem z prezesami jeszcze pod koniec sezonu na temat mojej przyszłości i jasno zadeklarowali, że będą chcieli, aby został u nich John Murray, a jeżeli on odejdzie to będą chcieli sprowadzić na jego miejsce innego bramkarza z USA bądź Kanady. Jasne więc dla mnie było, że będzie mi trudno wywalczyć miejsce w bramce Sanoka - powiedział bramkarz Ondrej Raszka po transferze do Podhala Nowy Targ. Koniec kariery rozważa Wojciech Milan.

  - Drużynę musimy zacząć budować od bramkarza, na pewno potrzebujemy mocnej jedynki i już poczyniliśmy pewne kroki w tym kierunku - zapewnia Klimkowski. Na razie z wypożyczenia do GKS-u Katowice wrócił Mateusz Skrabalak, ale raczej na pozycje rezerwowego.

  - Będziemy chcieli do drużyny włączyć kolejnych zawodników z drużyny juniorów, czyli obecnego mistrza Polski - zapewnia Klimkowski. - Najpierw zakontraktujemy naszych zawodników, udowodnili, że warto na nich stawiać oraz postaramy się utrzymać trzon graczy zagranicznych - dodaje Bilański. Być może do składu wróci Michał Radwański. - Nie mam jeszcze pojęcia co zrobić, choć po tym mistrzostwie nęci mnie chęć powrotu. Moja kara jednak jeszcze trwa i trzeba by się starać w IIHF o jej skrócenie - przyznaje "Rudy".

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo