Cykliści z Brzózy Królewskiej wygrywają w gościach i u siebie

Trener Stanisław Zygmunt (z prawej) i Mieczysław Miazga, szef firmy Smak Górno, sponsora Azalii, mogą być zadowoleni z wyczynów zawodników z Brzózy Królewskiej. azalia
Cykliści Smak Górno Poltino Azalii Brzóza Królewska rządzili w Kocku, gdzie odbył się trzeci, ostatni etap Wyścigu po Ziemi Lubartowskiej. Nie inaczej było w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Wśród młodziczek (35 km) wygrała Zuzanna Flis, przed Malwiną Mul. Warto dodać, że ta druga należy jeszcze do kategorii żaczków. Najlepszą juniorką młodszą (35 km) okazał się Kinga Kalembkiewicz, wyprzedzając Brygidę Piersiak. U juniorek (50 km) wygrała Kaja Rysz z Resovii. Sebastian Stachula (Azalia) zajął 2. miejsce wśród młodzików.

W klasyfikacji końcowej Flis zajęła 1., Mul 2. lokatę, a 4. Karolina Kozyra (także Azalia). Zwyciężyła także Kalembkiewicz, druga była Piersiak. U juniorek wygrała Rysz, trzecia była Katarzyna Socha (Azalia). Stachula zajął drugą lokatę.

- Po ładnych paru latach wygraliśmy klasyfikację drużynową - zaznacza Stanisław Zygmunt, trener Azalii.

W Brzózie Królewskiej odbyły się za to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W jeździe dwójkami równych sobie nie miały Flis z Kozyrą. Drugie miejsce zajęły Mul i Andżelika Wojnar (obie Azalia). U chłopców Stachula z Wojciechem Kusiakiem zajęli 3. miejsce.

W wyścigu ze startu wspólnego klasę pokazała Mul, wyprzedzając Flis i Kozyrę. U młodzików wygrał Stachula, choć 4 km przed metą tracił jeszcze 20 sekund do kolarza z Krakowa.

- Sebastian depnął wtedy mocniej, kilometr przed metą połknął rywala i samotnie wjechał na metę. Akcja godna starego wygi - cieszy się Zygmunt. 5. pozycje zajął Michał Królkowski (Resvia).