Czarni Jasło pokonali Piast Tuczempy [ZDJĘCIA]

Sebastian Czech
Pod bramką Duvakina kotłowało się częściej niż w polu bramkowym Czarnych i ukraiński bramkarz musiał dwukrotnie skapitulować. fot. Marek Dybaś
Prowadzący w tabeli Czarni Jasło po zaciętym i emocjonującym spotkaniu pokonali rywala z Tuczemp i umocnili się na pozycji dającej awans do III ligi. Zobacz galerię zdjęć z tego meczu.
Czarni Jasło - Piast TuczempyCzarni Jasło (białe stroje) pokonali w sobotę u siebie Piast Tuczempy 2:0.

Czarni Jasło - Piast Tuczempy

Zobacz zdjęcia z meczu: Czarni Jasło - Piast Tuczempy

Przyjezdnym od początku największe niebezpieczeństwo groziło z prawej strony boiska, gdzie znakomicie radził sobie Grzegorz Munia.

Oprócz trafienia Cempy, przyjezdny golkiper, musiał wykazać się umiejętnościami po strzałach: Karola Madejczyka głową, Tomasza Dziobka z bliska oraz Dariusza Bernackiego z dystansu.

Więcej spokoju w pierwszej połowie miał jego vis a vis, Sławomir Kwiek, ale jak już mir na bramkowym przedpolu został zburzony, to bramkarz Czarnych zmuszany był do koncentracji i wysiłku na najwyższym poziomie. Tak było na przykład po podaniu Pavlo Klymaka, po którym w sytuacji sam na sam znalazł się Łukasz Czub.

Decydujące dla losów spotkania była końcówka pierwszej odsłony. Wówczas to Munia dośrodkował przed bramkę jaślan, odegraną do tyłu piłkę przejął Waldemar Złotek, podał na 8 metr do Cempy, nie marnującego z reguły takich okazji.

Za chwilę gospodarze przeprowadzili szybki atak, w fazie końcowej, którego Złotek dokładnie podał do Norberta Myśliwca, trafiającego do celu z 10 metrów.
Po przerwie więcej z gry mieli goście. Wiele ożywienia do ich gry ofensywnej wniósł wprowadzony Andrii Muzyczuk.

CZARNI JASŁO - PIAST TUCZEMPY 2-0 (2-0)
1-0 Cempa (42, z bliska po zagraniu Złotka), 2-0 Myśliwiec (45, strzał z pola karnego po szybkiej akcji ze Złotkiem).