Czarni Jasło wygrywają w Nowotańcu z Cosmosem

Miłosz Bieniaszewski
Dawid Cempa (z lewej) zdobył już trzecią bramkę w rundzie wiosennej.
Dawid Cempa (z lewej) zdobył już trzecią bramkę w rundzie wiosennej. Marek Dybaś
Cosmos Nowotaniec postawił się liderowi z Jasła, ale ten zagrał skuteczniej, a także miał w swoich szeregach świetnie dysponowanego Sławomira Kwieka.
Gospodarze zaatakowali od pierwszego gwizdka i już w 4. minucie okazję zaprzepaścił Dariusz Jęczkowski, który trafił w stojącego na linii bramkowej Konrada Maczugę.

W pierwszych minutach miejscowi wykonywali również sporo rzutów rożnych, ale niewiele z nich wynikało. Jeszcze w 13. minucie szansę miał Andrij Malyk, ale Kwiek instynktownie obronił.

Z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście i w 40. minucie szybką kontrę wykończył Dawid Cempa.
II połowę Czarni zaczęli od mocnego uderzenia. Dariusz Bernacki wykonywał rzut wolny z ok. 35. metrów, piłka minęła wszystkich piłkarzy i ku zaskoczeniu bramkarza Cosmosu wpadła do bramki. Riposta gospodarzy była bardzo szybka, a gola kontaktowego zdobył Grzegorz Armata.

- Do końca staraliśmy się walczyć o korzystny wynik, chłopcy grali bardzo ambitnie, ale nic nie chciało wpaść. Szkoda, bo bardzo zależało nam na wygranej - powiedział Henryk Majka, kierownik Cosmosu.

- Uważam, że zagraliśmy najlepszy mecz wiosną, co cieszy. Było trochę nerwów, ale najważniejsze są trzy punkty - dodał Robert Hap, trener Czarnych.

COSMOS NOWOTANIEC - CZARNI JASŁO 1-2 (0-1)

0-1 Cempa (40, po podaniu Złotka), 0-2 Bernacki (50, rzut wolny z ok. 35. metrów), 1-2 Armata (56, strzał z dystansu).