Czas na pierwszy hit: Hiszpania - Holandia [WIDEO]

TOR
Na hit pierwszych dni Mundialu zapowiada się dzisiejszy mecz grupy B, w którym Hiszpania zagra Holandią.

Będzie to rewanż za finał Mistrzostw Świata w RPA, w którym ekipa z Półwyspu Iberyjskiego wygrała z "Tulipanami" 1-0 po dogrywce.

Po raz pierwszy w historii mistrzostw finaliści poprzedniej edycji spotkają się już w I rundzie następnego turnieju. 4 lata temu bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Andres Iniesta.

W kadrze hiszpańskiego zespołu (triumfator mistrzostw Europy 2008 i 2012) jest 16 zawodników, którzy byli członkami zwycięskiej drużyny w RPA

Jednym z piłkarzy, których nie było w składzie mistrzów świata w RPA, jest mający brazylijskie pochodzenie Diego Costa. Napastnik (przyczynił się do zdobycia przez Atletico Madryt mistrzostwa Hiszpanii), przed mundialem zmagał się z urazem.

Jest już jednak gotowy do gry, ale martwi się stanem boisk, które mogą być utrudnieniem w prowadzeniu szybkiej i kombinacyjnej gry. - Boiska muszą być mokre i zadbane" - tłumaczył Costa.

Jeżeli Hiszpanie mieliby się obawiać któregoś zawodnika z drużyny piątkowego rywala, to będzie nim Arjen Robben. W 2010 roku to on był najgroźniejszy wśród "Oranje" i wspólnie z kolegami z zespołu długimi momentami prowadził grę.

- Nie sądzę, abyśmy obecnie byli w stanie prezentować tzw. tiki takę. Jednak atak jest groźną bronią i będziemy chcieli ją wykorzystać w całym turnieju - zadeklarował Robben.

Strata gola przez Hiszpanię oznaczałoby przerwanie passy Ikera Casillasa, dla którego to trzeci mundial, a w meczach mistrzostw świata jest niepokonany od 433 minut. Jeżeli w starciu z Holendrami zachowa czyste konto, to poprawi osiągnięcie Włocha Waltera Zengi ustanowione w 1990 roku - 517 minut bez straty gola.

[SNTV]

Program piątkowych spotkań

GRUPA A: Meksyk - Kamerun - 13 czerwca, 18:00 (TVP 2, TVP Sport, sport.tvp.pl)

GRUPA B: Hiszpania - Holandia - 13 czerwca, 21:00 (TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl)