Czuwaj Przemyśl kończy rok na pozycji wicelidera 1 ligi gr. C

Łukasz Solski
W zaległym meczu 3. kolejki „harcerze” ograli KSSPR Końskie i kończą rundę w dobrych humorach.

Czuwaj wygrał mecz na trudnym terenie dzięki dobrej postawie w II poł. W 40. minucie przegrywał jeszcze 15:17, ale w 44. minucie przemyślanie byli już na plusie 20:17. Dziesięć minut przed końcem Końskie zbliżyło się na 22:24, ale na więcej gospodarzy nie było stać.

- Po dobrej pierwszej połowie przyszedł pierwszy kwadrans drugiej części, który zdecydowanie przespaliśmy. Przeciwnik rozkręcał się z minuty na minutę i zrobiła się przewaga dla Przemyśla. Musieliśmy kombinować w obronie i robiło się miejsce dla kołowego, który nas bezlitośnie karcił – powiedział dla Radia Kielce Bartosz Woś, skrzydłowy popularnych „Koni”.

Czuwaj Przemyśl pokonał lidera AZS AWF Biała Podlaska 26:25 ...

Liderem strzelców gr. C po pierwszej rundzie jest Sebastian Włoskiewicz z KSZO, który uzbierał 83 bramki. Tomasz Kulka z Czuwaju z 48 trafieniami jest na trzynastym miejscu. Druga runda rozpocznie się 8 lutego, a Czuwaj podejmie wówczas u siebie MTS Chrzanów. W pierwszym meczu „harcerze” wygrali 26:25.

KSSPR Końskie - SRS Czuwaj Przemyśl 25:29 (14:11)

KSSPR: Witkowski, Buchcic – Woś 2, Maleszak 4, Pilarski 3, Wolski 4, Telka 2, Gruszczyński 0, Rurarz 0, Matyjasik 8 (5 k.), T. Napierała 1, Słonicki 1. Trener Robert Napierała.

Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko, Sar - Kielar 0, Guzdek 0, Biernat 3, Stołowski 2, Bajwoluk 1, M. Nowak 1, Kroczek 1, Kulka 5 (1 k.), Maciej Kubisztal 7, Michał Kubisztal 9 (4 k.). Trener grający Michał Kubisztal.

Sędziowali Bloch (Nakło Śląskie) i Solecki (Tarnowskie Góry). Kary: 8 min - 4 min. Widzów: 400.