Czwarta z rzędu porażka Karpat Krosno, tym razem z Jokerem Świecie

SEC
Karpaty Krosno nie mają ostatnio najlepszego okresu w grze.
Karpaty Krosno nie mają ostatnio najlepszego okresu w grze. karpaty-krosno.pl
Siatkarkom Karpat Krosno w ostatnich meczach wyraźnie nie idzie. Po szybkiej przegranej w Warszawie z Wisłą w ubiegłym tygodniu, tym razem uległy sąsiadkom w tabeli Jokerowi Świecie.

Krosno Glass AZS PWSZ Karpaty - Joker Świecie 0:3

Sety: 22:25, 21:25, 17:25.

Karpaty: Szczyrba, Urbanowicz, Brzezińska, Krochmal, Mikołajewska, Stronias oraz Bodasińska (libero I), Bartyzel (libero II), Pietrzkiewicz, Wojnarowska, Gajer, Muszyńska. Trener Tomasz Płaski.

Joker: Sobolewska, Sidor, Bednarek, Wyrwa, Majkowska, Grzelak oraz Żurawska (libero), Krajewska, Florczak, Trybuła, Dąbrowska, Skowron. Trener Piotr Sobolewski.

Ambicji i woli walki krośniankom wypomnieć nie sposób, ale umiejętności zdecydowanie zabrakło, żeby cieszyć się z sukcesu. Determinacja przejawiała się między innymi w skutecznych pościgach, doprowadzających do remisów w sytuacjach wydawałoby się już przegranych, w poszczególnych setach rozstrzygniętych, słowem beznadziejnych.

W drugim przykładowo Karpaty przegrywały 3:8, a za chwilę wyrównały na 11:11. Następnie ponownie straciły kilkupunktowy dystans (14:20), lecz potrafiły zredukować przewagę Jokera do zaledwie jednego punktu (19:20). W tych naprawdę udanych fragmentach najwięcej punktów zdobywały Kinga Stronias i Iwona Krochmal, które zarówno w ataku, jak i zagrywką oraz blokiem zmniejszały systematycznie dystans. Podobnie przebiegał set pierwszy. Zryw gospodyń przy stanie 18:24 doprowadził do wyniku 22:24 i realnych szans na wyrównanie. W trzeciej zaś odsłonie miejscowe odrobiły cztery punkty, przegrywając 7:11, jednak od rezultatu 12:15 oddały inicjatywę rywalkom. Przyjezdne imponowały grą w obronie, pożytkując perfekcyjnie ten element w skutecznym kontrataku.

POZOSTAŁE WYNIKI: AZS Politechnika Gliwice - SMSM PZPS Szczyrk 0:3 (25:27, 24:26, 19:25),
MKS Kalisz - Solna Wieliczka 3:1 (27:25, 16:25, 25:23, 25:21),
Uni Opole - Wisła Warszawa 0:3 (22:25, 21:25, 17:25),
PWSZ Tarnów - Radomka Radom 2:3 (25:27, 25:17, 26:24, 16:25, 11:15),
AZS AWF Warszawa - Energetyk Poznań 0:3 (15:25, 21:25, 18:25)