Damian Kostrzewa wróci na Pogoń Szczecin

Kuba Zegarliński
Damian Kostrzewa ma być gotowy na mecz z Pogonią Szczecin.
Damian Kostrzewa ma być gotowy na mecz z Pogonią Szczecin. Kuba Zegarliński
Skrzydłowy PGE Stali Mielec Damian Kostrzewa z powodu kontuzji nie zagrał w ostatnim meczu - z Chrobrym Głogów.

Bez niego nie udało się zdobyć kolejnych punktów. Stal Mielec, osłabiona brakiem Kostrzewy, w pierwszej połowie radziła sobie całkiem nieźle, do przerwy przegrywając tylko jedną bramką. W drugiej połowie brak skutecznego skrzydłowego był już bardzo widoczny. PGE Stal ostatecznie przegrała 18:27.

Kibice byli zaniepokojeni stanem zdrowia najlepszego strzelca PGNiG Superligi. Jak się jednak okazuje, problemy zdrowotne Kostrzewy nie są poważne. Lekarz odradził Kostrzewie grę w meczu z Chrobrym Głogów, ponieważ jego kolano było lekko przeciążone. Skrzydłowy PGE Stali Mielec na parkiet powinien wrócić już w najbliższej kolejce.- Kolejny mecz gramy dopiero 14 listopada, do tego czasu wrócę do pełni sił - mówi Damian Kostrzewa. Wszystko wskazuje więc na to, że zagra w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią Szczecin, która kilka miesięcy temu zamknęła Stali drogę do półfinału PGNiG Superligi.

W dziewięciu meczach tego sezonu PGNiG Superligi 27--letni skrzydłowy zdobył 63 bramki i przewodzi klasyfikacji strzelców rozgrywek.