Dariusz Oczkowicz po meczu Krosno - Szczecin [WIDEO]

Jef, Sec
Dariusz Oczkowicz (nz. z piłką).
Dariusz Oczkowicz (nz. z piłką). Tomasz Jefimow
Starcie kapitanów - hasło reklamujące mecz, a tyczące pojedynku Dariusza Oczkowicza (obecnego kapitana krośnian) z Piotrem Plutą (byłego kapitana MOSiR-u), znalazło odzwierciedlenie w wydarzeniach na parkiecie.

Oczkowicz i Pluta mieli wpływ na wynik zwłaszcza w ostatnich minutach, kiedy ważyły się losy spotkania, a umiejętności najbardziej doświadczonych zawodników odgrywały kluczową rolę.

Oczkowicz i Pluta stanęli na wysokości zadania, doprowadzając do emocjonującej końcówki, wieńczącej znakomity mecz dwóch pretendentów do czołowych lokat. Najpierw wykazał się Pluta, którego punkty pozwoliły szczecinianom objąć prowadzenie 76:75 4. minuty przed syreną i odrobić tym samym 12-punktową stratę z końcówki III kwarty (59:71).

W tym momencie błysnął Oczkowicz, trafiając za 3 (78:76). Pluta odpowiedział celnym osobistym, a kilka sekund później Marcin Malczyk zaliczył trójkę i 2. minuty przed końcem MOSiR wygrywał 81:77. W końcówce Oczkowicz wykorzystał osobiste, przesądzając o zwycięstwie.

- Nie ma znaczenia, kto zdobywa punkty. Liczy się wygrana - powiedział Oczkowicz, świętujący jubileusz 10 lat gry w MOSiRze.

MOSiR PBS BANK KHS KROSNO - KING WILKI MORSKIE SZCZECIN 89:81 (18:20, 25:21, 28:22, 18:18)

MOSiR: Salamonik 23 (2x3), Oczkowicz 21 (4x3), Grochowski 5 (1x3), Malczyk 10 (1x3), Pisarczyk 16 (1x3) oraz Adamczewski 3 (1x3), Fraś 6, Bogdanowicz 0, Musijowski 4, Wyka 1.

Wilki: Pluta 22 (4x3), Kowalczuk 0, Bojko 13 (2x3), Fliegr 21 (2x3), Adamkiewicz 7 oraz Balcerek 3 (1x3), Trela 12, Majcherek 3 (1x3), Stokłosa 0, Knowa 0. WIDZÓW 1100.