Dart. Rzeszowscy lotkarze lepsi w niedzielę

W akcji Roman Buż, czwarty zawodnik niedzielnej eliminacji.
W akcji Roman Buż, czwarty zawodnik niedzielnej eliminacji. archiwum
Krzysztof Ratajski (Częstochowa) okazał się najlepszym zawodnikiem rozegranego w Zaczerniu k. Rzeszowa turnieju Polish Dart Cup. Lotkarze z Rzeszowa pokazali się z bardzo dobrej strony w drugim dniu zawodów.

W hotelu Nowy Dwór odbyła się de facto VI i VII eliminacja do Mistrzostw Polski (pula nagród ponad 6 tysięcy złotych). W finale sobotnich zawodów Ratajski (mistrz Polski) ograł 4:3 i 4:0 Krzysztofa Kciuka (Kraków). Trzeci był krajan Ratajskiego Mariusz Łapiezo, czwarty Mariusz Goli (Siemianowice Śląskie). Z podkarpackich graczy na 9 pozycji wylądowali Artur Pelc (Rzeszów) i Waldemar Rydzik (Nowa Dęba), który wrócił do darta po wielu latach przerwy.
.
W niedzielnej, VII eliminacji Ratajski w finale pokonał 4:3 Marcina Przybyloka (Bytom). Trzecia lokatę zajął Dariusz Furman, czwartą Roman Buż (obaj Rzeszów). Ponownie na 9 pozycji uplasował się Artur Pelc (startowało 80 darterów). W zmaganiach pań równych sobie nie miała Andżelika Durda (Kędzierzyn Koźle). Rzeszowianka Agnieszka Garbiec zajmowała 7-8 lokaty.
Do rozegrania został jeden turniej eliminacyjny. Sam czempionat zaplanowano na maj. Jest szansa, że odbędzie się on w Zaczerniu. Tak czy owak Rzeszów reprezentować będzie 10 zawodników.

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja