Dawid Lampart w finale Brązowego Kasku

Marek Bluj
Dawid Lampart
Dawid Lampart Archiwum
Dawid Lampart awansował do finału Brązowego Kasku. To kolejny finał juniora rzeszowskiej Marmy - Hadykówki w tym sezonie.

"Lampcio" w półfinale BK, który odbył się na torze w Poznaniu zgromadził 14 "oczek" i zajął drugie miejsce. Wygrał z kompletem punktów Przemysław Pawlicki z Unii Leszno.

Niewiele brakowało, a Łukasz Kret, kolega klubowy Lamparta, który zgromadził 6 pkt., znalazłby się w finale imprezy, w której startują zawodnicy do 19 lat, jako rezerwowy. "Krecik" stanął do dodatkowego wyścigu o dziewiąte miejsce w zawodach i miano rezerwowego w finale z Mateuszem Konskiem z Orła Łódź. Niestety, przegrał rywalizację i zakończył turniej na 10 pozycji. Trzeci w turnieju z dorobkiem 12 pkt. był Paweł Zmarzlik ze Stali Gorzów.

W drugim półfinale w Bydgoszczy triumfował Damian Sperz (Wybrzeże Gdańsk) z 15. punktami na koncie. Drugi był Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) - 12 pkt., trzeci Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz - 12, czwarty Maciej Janowksi (Atlas) -10, a piąty Sławomir Musielak (Unia Leszno) - 9 pkt.

Finał we Wrocławiu (11 września) zapowiada się bardzo ciekawie. Wystąpią w nim wszyscy medaliści MIMP z tego roku.