Dawid Lampart w finale mistrzostw Europy juniorów!

Marek Bluj
Dawid Lampart, reprezentant rzeszowskiej Marmy - Hadykówki wywalczył dziś w słoweńskiej Lendavie awans do finału mistrzostw Europy juniorów (do lat 19).

Nasz zawodnik w sobotnim półfinale zajął drugie miejsce. W dodatkowym wyścigu pokonał Patryka Dudka. Obaj zgromadzili po 13 punktów. Do finału, który rozegrany zostanie 11 lipca w Tarnowie, z Lendavy zakwalifikowało się trzech Polaków.

Oprócz Lamparta i Dudka (Falubaz Zielona Góra), jest to Sławomir Musielak (Unia Leszno). Odpadli Kacper Gomólski, który z dorobkiem ośmiu punktów został sklasyfikowany na siódmym miejscu oraz dziesiąty w stawce Marcel Kajzer, zdobywca sześciu pkt. Na słoweńskim torze triumfował Rosjanin Artiom Laguta. W Tarnowie pojadą także dwa juniorzy KSM Krosno - Aleksander Conda i Michael Hadek.

Lampart, który w finale tej imprezy rok temu w niemieckim Stralsundzie zajął 11. miejsce, w sobotnich zawodach dwa razy był drugi. W pierwszym swoim starcie przegrał z Lagutą, a w biegu nr 18. wyprzedził go Dudek, któremu "Lampcio" zrewanżował się w wyścigu dodatkowym.