Dębica > Ernest zostaje w domu

sol
Ośmiomiesięcznym Ernestem, który w czwartek wypadł pijanej matce z wózka na chodnik, wciąż będą opiekować się rodzice. Sąd nie zdecydował się, by umieścić dziecko w pogotowiu opiekuńczym.

Dzisiaj 22-letnia Beata W., matka dziecka, oraz kuratorka złożyły wizytę w sądzie. Matka, która ma problemy z alkoholem, zadeklarowała, że podda się leczeniu. Jest też pod opieką Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Sąd postanowił dać szansę rodzicom, bo pozytywne opinie wyraziła kuratorka, która przez cały weekend odwiedzała opiekunów Ernesta.

- Dziecko jest zadbane i zdrowe, terminowo ma robione badania i stawia się na wizyty lekarskie. W domu nie brakuje też jedzenia dla chłopca - mówi Agnieszka Kamińska, prezes Sądu Rejonowego w Dębicy.

Rodziców nadzorować będzie kurator społeczny. Decyzję o przyznaniu kuratora sąd podjął jeszcze w czerwcu. Spowodowana była ona tym, że rodzice urządzili imprezę i musiała interweniować policja.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie