Derbowe zwycięstwo Orła Przeworsk nad Juvenią Rzeszów

Grzegorz Kostka
Tomasz Balawender (z piłką) bramki nie zdobył, ale był ważnym ogniwem Orła
Tomasz Balawender (z piłką) bramki nie zdobył, ale był ważnym ogniwem Orła fot. Grzegorz Kostka
Licznie zgromadzona publiczność w przeworskiej hali na brak emocji w derbowym meczu Orła z Juvenią narzekać nie mogła. Zacięta walka trwała od pierwszej do ostatniej minuty.

Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze prowadząc 2-0 i 3-1 po czym stanęli, co skrzętni wykorzystała Juvenia wychodząc na trzy bramkowe prowadzenie w 18 minucie. Taki obrót sprawy podrażnił gospodarzy i chwile później na tablicy wyników widniał wynik remisowy.

Goście jednak nie spasowali, tylko wzmocnili szeregi obronne co przełożyło się na cztero bramkowe prowadzenie na koniec pierwszej połowy.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy to zacięta walka, gol za gol. Gdy w 46 minucie przyjezdni prowadzili ciągle czteroma golami mało kto się spodziewał, że miejscowi się odbudują i zaczną skutecznie grać.

A jednak. Tomasz Dejnaka wziął ciężar gry na siebie i w 52 minucie na tablicy wyników widniał remis po 24, a chwilę później gospodarze prowadzili 28-25.

Sama końcówka była dość nerwowa, głównie za sprawą nie potrzebnie złapanych kar przez miejscowych, którzy mecz kończyli w czwórkę, zaś goście nie potrafili tego faktu wykorzystać.

SPR ORZEŁ PRZEWORSK - UKS JUVENIA RZESZÓW 31-29 (11-15)

ORZEŁ: Banaś - Olchowy, Bilecki 2, Rymarowicz, Szczerba 5, Szpytma 4, Stępak, Dejnaka 9 (4k), Pawluś 2, Lewandowski, Balawender, Rybak 1, Gąsior 7, Lasek 1.

JUVENIA: Szestakow, Boryczka - Lubecki 1, Pieczonka, Ulak 4 (1k), Gancarz 9, Tyniec 6, Semik, Szultis 1, Jacowicz 3, Rudolf 2, Zwiercam, Krzych, Przygoda 3.