Derbowy gol w 20. sekundzie meczu!

Sebastian Czech
Piłkarze Karpat Krosno (biało-niebieskie koszulki) zremisowali ze Stalą Sanok 1-1. Tomasz Jefimow
Karpaty Krosno zremisowały ze Stalą Sanok 1-1 w derbach. Już w 20. sekundzie meczu przepięknego gola dla gospodarzy zdobył Kamil Radulj.
Karpaty Krosno-Stal Sanok Remisem 1:1 zakonczyl sie pojedynek pomiedzy Karpatami Krosno (bialo-niebieskie stroje) a Stalą Sanok

Karpaty Krosno - Stal Sanok

Po rozpoczęciu mecz piłkę otrzymał Kamil Radulj, minął jednego z sanoczan i będąc na 25 metrze zdecydował się na strzał. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Była 20. sekunda meczu i o lepszym początku krośnianie nie mogli nawet marzyć.

W kolejnych minutach los nie był już tak łaskawy dla gospodarzy. W 10. minucie boisko musiał opuścić Michał Zajdel, filar drugiej linii Karpat, który skręcił staw skokowy.

To całkowicie zdezorganizowało grę w pomocy, przez co konstruowanie akcji ofensywnych stało się dla miejscowych prawdziwym wyzwaniem. Stal natomiast poczynała sobie coraz śmielej.

Ataki rozpoczynające się zazwyczaj od Macieja Kuzickiego i Marka Węgrzyna sprawiały Karpatom spore problemy.

Po kwadransie gry piłkę na prawej stronie otrzymał Jakub Ząbkiewicz, wrzucił na pole karne, a Damian Niemczyk głową skierował ją w górny róg bramki. Po wyrównaniu dominowali sanoczanie. Ich mocną stroną były przede wszystkim stałe fragmenty gry, z których raz po raz stwarzali zagrożenie pod bramką Piotra Hajduka.
Przyjezdni przeważali do przerwy. Później niespodziewanie pole odzyskiwali miejscowi. Zmiennicy Zajdla, Pawła Fydrycha, czy Sylwestra Sikorskiego zdali egazmin celująco.

Wspierani przez doświadczonych Marcina Włodarskiego, Marcina Łukaczyńskiego, Bartłomieja Buczka, Radulja, czy Konrada Goneta, odzyskali pole gry i bliżsi byli przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę.

Między innymi Jacek Koncewicz lobował Pawła Wilczewskiego z 35 metrów po minięciu dwóch przeciwników i nieznacznie chybił.

Następnie akcja Buczka z Raduljim bliska była powodzenia, a strzał Buczka z rzutu wolnego z dystansu z trudem wybronił golkiper Stali. Słowem krośnieńska młodzież pokazała, że potrafi nawiązać z powodzeniem walkę z trudnym rywalem i w najcięższym, bo derbowym, gatunkowo meczu.

KARPATY KROSNO - STAL SANOK 1-1 (1-1)

1-0 Radulj (1., strzał z 25 metrów), 1-1 Damian Niemczyk (17.-głową, po dośrodkowaniu Ząbkiewicza).

Składy obydwu drużyn i więcej o meczu znajdziesz w poniedziałkowym wydaniu Nowin