Developres pokonał ŁKS Łódź i zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski

luci
27.02.2016 rzeszow developres skyres rzeszow ptps pila 0:3 orlen liga fot krzysztof kapica Krzysztof Kapica
Siatkarki Developresu Rzeszów po raz pierwszy w historii awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski. Wczoraj w 1/8 finału ograły I-ligowy ŁKS Łódź.

W poprzedniej rundzie łodzianki ograły Aluprof Bielsko-Biała i należało z respektem wyjść do tego spotkania, które było rozgrywane piłkami Molten, którymi nie gra się w ekstraklasie. Trener Jacek Skrok miał to wszystko na baczność i wystawił swój najmocniejszy skład.

Mimo wygranej w trzech setach I-ligowiec nie był łatwym rywalem dla naszego zespołu. ŁKS rozpoczął mecz od 3:1 do dwóch asach Katarzyny Sielickiej, na szczęście zawodniczka pomyliła się w kolejnym serwisie i Developres straty odrobił. Nie na długo. Losy tego seta rozstrzygnęły się w końcówce. Ataki z drugiej linii przyniosły naszej drużynie cenne punkty.

Drugi set kontrolował Developres, ale miejscowe nie pozwoliły naszej drużynie odskoczyć trzykrotnie doprowadzając do remisu. W końcówce nerwów na wodzy nie potrafił utrzymać trener ŁKS-u Maciej Bartodziejski. Przy stanie 20:22 otrzymał czerwoną kartkę grzebiąc tym samym szanse swojego zespołu na wygranie seta. Losy seta nr 3 rozstrzygnęły się nieco wcześniej niż poprzednich, a to za sprawą Joanny Kapturskiej. Nasza atakująca popisała się serią udanych zagrywek, a Developres ze stanu 14:15 odskoczył na 14:20 po kolejnej czerwonej kartce dla ŁKS-u . Dalsza część partii była formalnością.

- To wbrew pozorom nie był łatwy mecz. Sety wygrywaliśmy dopiero w końcówkach po bardzo nerwowych momentach w trakcie seta - mówi Jacek Skrok. - W kluczowych momentach jednak funkcjonowały zagrywka, blok i dobra obrona, tym przełamaliśmy ŁKS.

ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 0:3

Sety: 22:25, 21:25, 20:25
ŁKS Commercecon: Wasiak, Bryda, Sielicka, Nadziałek, Wołoszyn, Smitalova oraz Szyjka (libero) i Pawłowska, Osadchuk, Wasiak, Kucharczyk.
Developres SkyRes: Cabajewska, Otasević, Kapturska, Hawryla, Śliwińska, Skiba oraz Borek (libero) i Warzocha, Raczyńska, Jagodzińska.

W środę drugi mecz 1/8 finału: Legionovia - PTPS Piła.
W ćwierćfinałach zagrają: Chemik Police - Developres, Budowlani Łódź - MKS Tauron Dąbrowa G., Polski Cukier Muszynianka - Impel Wrocław, Legionovia/PTPS - PGE Atom Trefl Sopot. Mecze 16 marca.