Developres Rzeszów po raz drugi pokonał wicemistrza Węgier Fatum Nyiregyhaza

Developres zakończył okres sparingów. Już w niedzielę spotka się w pierwszym meczu ligowym w 2019 roku z Budowlanymi Łódź. krzysztof kapica
Fatum niestraszne siatkarkom Developresu SkyRes Rzeszów. Drużyna Lorenzo Micelliego po raz drugi tego weekendu pokonała w sparingu wicemistrza Węgier Fatum Nyiregyhaza.

Rzeszowianki ponownie zdecydowanie górowały nad rywalkami, choć tym razem ich zwycięstwo nie było, aż tak przekonujące jak w sobotę, kiedy pewnie wygrały cztery sety, w tym jeden do 9!

Niedzielne spotkanie Developres rozpoczął w składzie: Barakova, Zaroślińska-Król, Witkowska, Hawryła, Blagojević, Zakościelna oraz parą libero Sawicka i Medyńska. W dalszej części meczu pojawiły się również pozostałe zawodniczki: Żabińska, Tokarska, Rabka i Hatala. Nadal w składzie nie było Michaeli Mlejnkovej, walczącej z reprezentacją Czech o miejsce na mistrzostwach Europy.

Rzeszowianki wygrały trzy pierwsze sety i wydawało się, że powtórzy się scenariusz sprzed dwudziestu kilku godzin. Węgierki jednak spięły się na ostatniego seta, jakiego miały zaplanowanego w Rzeszowie i wygrały go do 20.

Developres SkyRes Rzeszów - Fatum Nyiregyhaza 3:1 (26:24, 25:18, 25:17, 20:25).

Kamila Witkowska z Developresu Rzeszów po wygranym meczy z BKS-em Bielsko-Biała 3:0