Developres Rzeszów rozbił w sparingu Radomkę Radom 4:0

Developres pokonał w sparingu Radomkę Radom 4:0
Developres pokonał w sparingu Radomkę Radom 4:0 K. Łokaj
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów pokonały w hali na Podpromiu E.Leclerc Radomkę Radom 4:0 w meczu sparingowym. Jutro starcie nr 2 obu zespołów.

Rzeszowianki mimo osłabień w składzie nie miały problemu z pokonaniem rywalek. Developres rozpoczął ten mecz w składzie z Petyą Barakovą na rozegraniu i Katarzyną Zaroślińską-Król po przekątnej. Na środku tym razem wystąpiła Maja Tokarska, która zmieniała się z Kamilą Witkowską, a na przyjęciu Jelena Blagojević i ta, która jako jedyna jeszcze nie doczekała się okazji na występ w ligowym meczu Barbara Zakościelna. Skład uzupełniła para libero Agata Sawicka i Dorota Medyńska. Ta ostatnia zagrała, choć przez ostatnich kilka dni borykała się z chorobą podobnie jak Katarzyna Żabińska.

W składzie zabrakło powołanej do reprezentacji Czech Michaeli Mlejnkovej, a także kontuzjowanej Helene Rousseaux.

Radomka z kolei wyszła w składzie: Alicja Grabka, Nia Kia Reed, Gabriela Ponikowska, Natalia Skrzypkowska, Izabela Bałucka, Brittany Ambercrombie oraz parą libero Olga Samul i Kinga Drabek.

Już pierwszy set pokazał, że oba zespoły sporo dzieli, w kolejnych zresztą radomianki również nie miały zbyt wiele do powiedzenia.

W sobotę drużyna Jacka Skroka dostanie okazję na rewanż, bo oba zespoły spotkają się ponownie. Tym razem areną tej rywalizacji będzie hala MOSiR w Przeworsku. Początek meczu o godzinie 17.

Drużyny z Rzeszowa mogły pozwolić sobie na rozegranie dwóch sparingów ze względu na przerwę. Oba kluby miały wcześniej zaplanowane mecze na 29 grudnia, ale na prośbę ich rywali zostały one przełożone na inny termin.

Developres na ligowe parkiety powróci 12 stycznia. Tego dnia zmierzy się u siebie z Budowlanymi Łódź.

Developres SkyRes Rzeszów - E.Leclerc Radomka Radom 4:0Sety 25:11, 25:14, 25:18, 25:20

Kamila Witkowska z Developresu Rzeszów po wygranym meczy z BKS-em Bielsko-Biała 3:0