Developres SkyRes Rzeszów pokonał ASPTT Miluza w złotym secie i zagra w 1/8 finału Pucharu CEV

Developres pokonał w dwumeczu ASPTT Miluza
Developres pokonał w dwumeczu ASPTT Miluza K. Kapica
Developres Rzeszów po złotym secie pokonał w dwumeczu francuski ASPTT Miluza i awansował do 1/8 finału Pucharu CEV.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Nieznaczne przewagę miały gospodynie. Dopiero w końcówce rzeszowianki zaczęły zdobywać punkty przy własnej zagrywce. Objęły prowadzenie przy stanie 19:18.w końcówce nie brakowało emocji, ale ostatecznie Rysice wzięły górę.

Drugi set zaczął się od prowadzenie Developresu 7:0. Tej partii nie dało się przegrać, choć kilkakrotnie rywalki zbliżał się na 2-3 punkty. Ostatecznie górę wziął Developres.

Niestety dwie kolejne partie padły łupem miejscowych. O ile w trzeciej rzeszowianki w końcówce się pederwaly i miały okazję na to, by.powalczyc na przewagi, o tyle w czwartej odsłonie gra była do jednej bramki.

W tie-braku rzeszowianki wróciły do gry, ale nie na długo. W połowie seta gospodynie odskoczyły na 9:6 i nie oddały prowadzenia do końca.

Stan rywalizacji wyrównał się i do rozstrzygnięcia konieczny był złoty set.

Dodatkowy set zaczęły lepiej rzeszowianki. Ale długo różnica była minimalna. W końcu gospodynie wyrównał przy po 11, ale decydujące akcje były dla Developresu.

ASPTT Miluza - Developres SkyRes Rzeszów 3:2, złoty 13:15

Sety: 24:26, 22:25, 25:23, 25:13, 15:12

Miluza: Bugg 3, Moma Bassoko 29, Trach 11, Olinga-Andela 18, Cazaute 15, Snyder 11, Soldner (libero) oraz Kuenzler, Baijens 1, Brcic 3, Jaegy.

Developres: Valentin-Anderson 2, Zaroślińska-Król 18, Hawryła 3, Witkowska 6, Blagojević 15, Frantti 18, Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Polańska 5, Gałucha 1, Mlejnkova 4, Kaczmar, Grabka.