Developres sromotnie przegrał z Muszynianką [ZDJĘCIA]

Orlen Liga siatkarek: Developres SkyRes Rzeszów - Polski Cukier Muszynianka 0:3
Orlen Liga siatkarek: Developres SkyRes Rzeszów - Polski Cukier Muszynianka 0:3 Bartosz Frydrych
Siatkarki Developresu miały wygrać pierwszy raz w sezonie, a nie ugrały nawet seta. Muszynianka rozbiła gospodynie 3:0 w niespełna półtorej godziny.

Mariusz Wiktorowicz zapewniał, że zespół jest przygotowany na starcie z Muszynianką, którą ma rozpracowana w szczegółach. Być może tak było, ale plan zdobycia w tym meczu punktów spalił na panewce, a konkretnie na przyjęciu.

Przyjezdne upatrzyły sobie na zagrywce Ewę Śliwińską i był to strzał w dziesiątkę. Co z tego, że gospodynie całkiem nieźle radziły sobie w obronie i zaliczyły kilka skutecznych kontrataków skoro rywalki zdobyły 7 asów. Wg statystyk rzeszowianki miały 26 procent dokładnego i tylko 8 procent perfekcyjnego przyjęcia! To musiało się tak skończyć.

Już pierwszy set był daleki od oczekiwań. Developres trzymał się rywalek tylko do połowy seta. Przed drugą przerwą techniczną Muszynianka odskoczyła na sześć punktów, tego dystansu naszym siatkarkom nie udało się już odrobić. Nadzieje rozbudził drugi set. Rozpoczął się dwoma soczystymi atakami Agaty Skiby. Nasz zespół odskoczył na trzy oczka i tą przewagę utrzymywał. Gdy Śliwińska podwyższyła wynik zagrywką na 18:14 wydawało się, że Developres dowiezie prowadzenie. Niestety po bloku na Joannie Kapturskiej było 19:19. Do końca trwała wyrównana walka, ale decydujący cios zadała Helić i było 0:2, chwilę wcześniej nie popisała się Ana Otasević. To kompletnie podcięło skrzydła naszej drużynie, która w trzeciej partii nie podjęła walki, a rywalki znów koncertowo zagrywały.

Developres SkyRes Rzeszów - Polski Cukier Muszynianka 0:3

Sety: 18:25, 23:25, 11:25

Developres: Otasević 7, Śliwińska 6, Bonczewa 2, Hawryła 2, Skiba 8, Kapturska 7, Borek (libero) oraz Wańczyk, Budzoń, Jagodzińska 4, Nowakowska 3, Głaz, Warzocha 2, Filipowicz (libero). Trener Mariusz Wiktorowicz.

Muszynianka: Savić 8, Milovits 4, Kurnikowska 14, Sosnowska 1, Grejman 14, Helić 13, Krzos (libero) oraz Pelc 2, Skrzypkowska 1, Hatala 1, Szczygieł 1, Śliwa (libero). Trener Bogdan Serwiński.

Sędziowali: Bartłomiej Baniak (Opole) i Sławomir Gołąbek (Kędzierzyn-Koźle). Widzów 800.

INNE WYNIKI: Chemik Police - Atom Trefl Sopot 3:1 (25:18, 28:26, 20:25, 27:25), PTPS Piła - Impel Wrocław 1:3 (23:25, 25:23, 20:25, 17:25)