Developres wygrał w Bydgoszczy. Widmo ostatniego miejsca oddala się

luci
Developres SkyRes Rzeszów pokonał na wyjeździe Pałac Bydgoszcz 3:1 i jest o krok od zajęcia 11. miejsca w Orlen Lidze na koniec sezonu. W rewanżu w Rzeszowie wystarczy rzeszowiankom wygrać dwa sety.

Siatkarki ze stolicy Podkarpacia otarły łzy po przegranej rywalizacji z Naftą Piła i w Bydgoszczy pokazały swój charakter. Mimo bardzo okrojonego składu podopieczne Mariusza Wiktorowicza wytrzymały trudy meczu.

Początek spotkania nie był jednak obiecujący dla naszego zespołu. Mimo lepszego otwarcia pierwszej partii to rywalki przekjęły inicjatywę. Po pierwszej przerfwie trechncznej odskoczyły na kilka oczek i dzięki bardzo dobrej zagrywce dość pewnie wygrały 25:20.

To jednak był jedyny set zwycięski dla Pałacu. W następnych partiach rzeszowianki znacznie lepiej przyjmowały co miał odzwierciedlenie w pozostałych elementach. Ciężar zdobywania punktów w ataku rozkładał się równo po niemal wszystkich zawodniczkach Developresu. W zespole z Rzeszowa szczególnie na pochwałę zasługuje dyspozycja Emilii Muchy, która błyszczała zarówno w przyjęciu, ataku jak i bloku. Zdobyła w sumie 21 punktów, w tym 5 blokiem, w ostatniej partii zanotowała też dwa asy. Po meczu zasłużenie została wybrana MVP.

Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (25:20, 18:25, 22:25, 24:26)
Pałac: Polak, Biedziak, Misiuna, Twardowska, Dybek, Skorupa, Korabiec (libero), Nowakowska (libero) oraz Pieczka, Fojucik, Tomczyk
Developres: Mucha, Hawryła, Budzoń, Śliwińska, Głaz, Nowakowska, Borek (libero) oraz K. Filipowicz, P. Filipowicz