Dogrywka w Przemyślu. Polonia ograła Sportino

luksol
W akcji na kosz Michał Musijowski. Obok niego zawodnik Sportino, Tomasz Zabłocki. Łukasz Solski
Polonia Przemyśl grająca o utrzymanie w I lidze, wygrała dziś pierwszy mecz ze Sportino Inowrocław 91:85. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędna okazała się dogrywka.

Spotkanie wyrównało się w trzeciej kwarcie. W 27 minucie po celnej "trójce" Tomasza Przewrockigo Sportino wygrywało 53:49. Chwilę potem po dwóch akacjach Artura Mikołajko, na tablicy widniał remis 56:56. "Niedźwiadki" odskoczyły rywalowi na pięć minut przed zakończeniem meczu (67:62). Po celny rzucie Hana za trzy na 50 s. przed końcem Sportino ponownie wyszło na prowadzenie (74:76). W końcówce dwa celne rzuty wolne wykonał Michał Musjowski i potrzebna była dogrywka.

W trzeciej minucie dogrywki gospodarze wyszli na prowadzenie 84:51. Na minutę przed końcem sfaulował Francis Jonathan Han. Portorykańczyk z polskim paszportem otrzymał także faul techniczny za podważanie decyzji sędziego. Cztery rzuty wolne trafił Przewrocki i było 89:85. W kolejnej akcji wynik meczu na 91:85 ustalił ponownie kapitan Polonii.

Drugi mecz pomiędzy tymi zespołami w niedzielę o godz. 18.

BUDIMPEX POLONIA PRZEMYŚL - SPORTINO INOWROCŁAW 91: 85 (19:20, 11:20, 28:19, 18:17, 15:9)

POLONIA: Przewrocki 18, Mazur 18, Musijowski 18, Mikołajko 8 (8 zb.), Machowski 4 oraz Miszczuk 13, Bąk 9, Bal 2, Zając 1, Pydych 0, Płocica 0.

SPORTINO: Zabłocki 26 (5x3), Han 16 (11 as.), Kukiełka 12, Strzelecki 10, Adamczewski 5 oraz Cywiński 8, Jankowiak 5, Wierzbicki 3.