MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dolina Lotnicza tworzy nowe miejsca pracy

Oprac. si
Dolina Lotnicza tworzy nowe miejsca pracyMTU w podrzeszowskiej Jasionce postawiło na inwestycje.
Dolina Lotnicza tworzy nowe miejsca pracyMTU w podrzeszowskiej Jasionce postawiło na inwestycje. Fot. Archiwum - MTU.
MTU zwiększy zatrudnienie o 250 pracowników do 2020 roku. Przyjęcia nowych pracowników zaplanowały Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu i Hispano Suiza w Sędziszowie Małopolskim.

Branża lotnicza przeżywa okres ożywienia. Zwiększenie zatrudnienia planują kolejne renomowane firmy z Podkarpackiej Doliny Lotniczej. M. in. WSK PZL Rzeszów S.A. oraz Goodrich.

MTU w Jasionce rozbuduje zakład
W czerwcu kierownictwo MTU w Monachium zdecydowało, aby rozbudować zakład funkcjonujący obok lotniska w podrzeszowskiej Jasionce. Dzięki rozbudowie zakład powiększy  się o 9,2 tys. m. powierzchni. Rozbudowa fabryki oznacza również zwiększenie zatrudnienia. W tej chwili pracuje tu 500 osób. Do 2020 roku ma przybyć kolejnych 250 pracowników.
W nowej części planuje się uruchomienie produkcji części i podzespołów do lotniczych silników turbowentylatorowych. Wypierają one z rynku starsze modele napędów lotniczych.
W zakładzie postawiono także na rozbudowę  działu badawczo – rozwojowego. Zatrudnionych w nim zostanie kolejnych 40 inżynierów.

 Dolina Lotnicza wizytówką Podkarpacia
Stowarzyszenie Dolina Lotnicza powstało w Rzeszowie 10 lat temu. Na początku przystąpiło do niego zaledwie 8 firm. Dziś zrzesza ponad 100 małych, średnich i dużych firm branży lotniczej.
Założyciele Doliny Lotniczej, a są wśród nich szefowie największych firm branży w południowo - wschodniej Polsce starali się policzyć swe atuty. Szybko doszli do wniosku, że są one niemałe. I nic dziwnego, wszak historia przemysłu lotniczego na Podkarpaciu liczy już ponad 70 lat.
Tutaj powstaje 90 proc. polskiej produkcji lotniczej. Funkcjonuje Wydział Lotniczy na Politechnice Rzeszowskiej, a także unikalny w skali kraju Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki, który daje absolwentom inżynierski dyplom wraz z licencją pilota. Funkcjonuje też lotnisko z drugim pod względem długości w kraju pasem startowym.
Tutaj wreszcie zlokalizowane są największe zakłady przemysłowe branży. WSK Rzeszów po prywatyzacji została unowocześniona kosztem wielu milionów dolarów. Zakład zmontował wszystkie silniki do polskich F-16, wytwarza podzespoły do silników najbardziej renomowanych firm branży na świecie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24