Dominika Kulaga i Aleksandra Niemiec ze złotymi medalami. Akademickie Mistrzostwa Polski udane dla studentek z Podkarpacia

Aleksandra Niemiec i Dominika Kulaga wywalczyły po dwa medale Akademickich Mistrzostw Polski, które w ostatni weekend odbyły się w Lublinie.

Niemiec już w poprzednim roku wywalczyła brąz na 100 metrów stylem grzbietowym. Tym razem poprawiła swój wynik i stanęła na najwyższym stopniu podium w tej konkurencji. Zawodniczka Uniwersytetu Rzeszowskiego, na codzień trenująca w klubie Fala Ropczyce, wygrała dość pewnie z czasem 1:04.90.

To nie jedyny sukces pływaczki Fali, bo na 100 metrów motylkiem Ola była druga, przegrywając jedynie z bezkonkurencyjną Danielą Georges z UMCS Lublin.

Dla Dominiki Kulagi udział w AMP-ach to nowość. Studentka rzeszowskiej filii Collegium Humanum w najlepszy możliwy sposób przedstawiła się, zdobywając złoto na 50 metrów stylem grzbietowym. Do mistrzostwa Polski Dominika dorzuciła jeszcze brąz na 50 metrów stylem klasycznym.

Ponadto Dominika zajęła pierwsze miejsce za najlepszy wynik spośród ponad 350 startów kobiet na tych zawodach oraz pierwsze miejsce w ww. stylach wśród zawodników uczelni niepublicznych.

Kulaga to rzeszowianka, na co dzień zawodniczka Gryfu Dębica. W styczniu podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Ostrowcu Św. zdobyła brązowy medale na 50 m stylem grzbietowym.