Drugie zwycięstwo koszykarzy Siarki Tarnobrzeg

Piotr Szpak
Amerykański rozgrywający Siarki Tarnobrzeg Brandon Brown w Kutnie należał do wyróżniających się zawodników swojej ekipy. Grzegorz Lipiec
O takim zakończeniu roku koszykarze oraz kibice Siarki Tarnobrzeg mogli tylko pomarzyć. Piękna wygrana w Kutnie.

Po 35 sekundach gry Brandon Brown trafił do kosza i Siarka wygrywała 2:0. Szybko jednak wyrównał January Sobczak, a po chwili były reprezentant Polski Dardan Berisha sprawił, że gospodarze wyszli na prowadzenie 4:2. Ale goście szybko odzyskali prowadzenie. Po rzutach Browna oraz Zane Knowlesa było 6:4 dla Siarki. Dobra gra naszej drużyny trwała, a na początku piątej minuty po trafieniu Travisa Releforda było 10:6 dla gości. Niestety, po trzech minutach gry przy prowadzeniu Siarki 12:11 Releford miał już trzy przewinienia na swoim koncie i choć był to dopiero początek spotkania to sytuacja tarnobrzeskiej drużyny już była fatalna. Tyle tylko, że goście radzili sobie nadspodziewanie dobrze wygrywając pierwszą kwartę różnicą sześciu oczek (19:13).

Druga kwarta rozpoczęła się od celnego rzutu za trzy punkty wychowanka Stali Stalowa Wola Jacka Jareckiego, syna byłego prezesa stalowowolskiego klubu Marka Jareckiego. Później rządzili już gracze Siarki, którzy po trafieniu Browna wygrywali 25:16, a po chwili i trafieniu Tomasza Wojdyły 27:16. W kolejce akcji dwa punkty zdobył Krzysztof Jakóbczyk i było już 13 oczek przewagi Siarki (29:16).

Goście nie odpuszczali, w 16 minucie Brown znów trafiał, miał już 13 punktów na swoim koncie a ekipa z Podkarpacia wygrywała 31:16. Trener Polfarmexu poprosił o przerwę, ale po niej trwała koncertowa gra Siarki, która po punktach Browna wygrywała już 20 oczkami (36:16). Goście szaleli i po kolejnych 25 sekundach wygrywali już 42:18. Daleko jeszcze było do końca spotkania, ale Brown i Knowles mieli na dwa przewinienia i musieli bardzo uważać w grze obronnej. Po pierwszej połowie Siarka wygrywała aż 20 punktami (42:20), czego się pewnie nie spodziewali nawet najwięksi optymiści.

Początek drugiej połowy pokazał, że dla gospodarzy nie było jeszcze nic straconego. Ekipa z Kutna grała bardzo dobrze odrabiając straty z pierwszej połowy. Po niespełna trzech minutach gry w trzeciej ćwiartce i trafieniu jedynego Amerykanina występującego w kutnowskiej drużynie Devante Wallace było już tylko 48:35 dla gości. W tym ważnym momencie trafił Jakóbczak. Jednak rozpędzeni gospodarze nie odpuszczali i po punktach Michaela Frasera przegrywali już tylko 12 oczkami (39:51). Trener Siarki Zbigniew Pyszniak poprosił o przerwę, bowiem robiło się nerwowo. Trzecią ćwiartkę Polfarmex wygrał aż 25:16, a na 10 minut przed końcem było 58:47 dla drużyny z Podkarpacia.

W pierwszej akcji ostatniej kwarty trafił Releford, co uspokoiło grę naszego zespołu. zawodnicy Siarki pilnowali grę w obronie, a gospodarze nie mieli pomysłu na jej rozmontowanie. Czas mijał a miejscowi poczynali sobie coraz bardziej nerwowo. Cztery minuty przed końcem nasi wygrywali dziewięcioma punktami i byli coraz bliżej triumfu. Naszym graczom, którzy włożyli w mecz mnóstwo sił, zaczęło ich brakować, ale ciężko zapracowanego zwycięstwa gospodarze im nie zabrali.

W sobotę, 7 stycznia Siarka zagra u siebie z AZS-em Koszalin.

Polfarmex Kutno - Siarka Tarnobrzeg 64:74 (13:19, 9:23, 25:16, 19:16)

Polfarmex: Jarecki 14 (2x3), Bartosz 12, Berisha 10, Fraser 6, Sobczak 0 oraz Wallace 20 (3x3), Gabiński 2, Pruefer 0, Sałasz 0, Kobus 0.

Siarka: Brown 19 (1x3), Releford 17 (1x3), Knowles 13, Wojdyła 6, Malczyk 0 oraz Jakóbczyk 14 (3x3), Welsh 5.