Drugie zwycięstwo siatkarek Stali Mielec z AZS Białystok

Tomasz Leyko
Mieleckie siatkarki znów lepsze od AZS-u. Oby tak w lidze.
Mieleckie siatkarki znów lepsze od AZS-u. Oby tak w lidze. Tomasz Leyko
Zespół Stali po raz drugi pokonał AZS Białystok tym razem 4:0. Przed meczem szkoleniowcy umówili się, że bez względu na wynik rozegrają 4 sety, stąd taki nietypowy rezultat jak na siatkówkę.

Do wygrania czterech setów Stal potrzebowała zaledwie pięciu kwadransów. W każdej partii Stal w połowie seta przejmowała inicjatywę i odskakiwała akademiczkom na pięć, sześć punktów. W czwartym przewaga była znaczna. Akademiczki długo nie mogły zdobyć ósmego punktu. Wywalczyły go dopiero, gdy Stal miała... meczbola.

Obydwie drużyny przystąpiły do meczu w innych ustawieniach niż w piątkowym spotkaniu. W Stali zabrakło Justyny Ordak, która skarżyła się na ból w plecach i czekają ją badania. Rywalki prawdopodobnie po raz ostatni prowadził Szymon Zejer. W poniedziałek umowę z klubem ma podpisać Wiesław Czaja. Będzie on już czwartym szkoleniowcem AZS-u w sezonie przygotowawczym! Najpierw miał nim być Alojzy Świderek, potem zespół prowadził jeszcze Albin Mojsa.

STAL MIELEC - AZS BIAŁYSTOK 4:0 (25:19, 25:20, 25:16, 25:9)

STAL: D. Wilk, Kwiatkowska, Wojcieska, Piątek, Ściurka, Mieszała, Durajczyk (libero) oraz Łukaszewska, A. Wilk, Niedźwiecka.

AZS: Starzyk, Gierak, Wysocka, Cieśla, Szeszko, Zemstova, Saad (libero) oraz Właszczuk, Kalinowska, Kulik.