Drużyna Geo-Eko Ekoball Stal Sanok pokonała Cosmos Nowotaniec w półfinale Okręgowego Pucharu Polski [RELACJA, ZDJĘCIA]

Tomasz Sowa
Ekoball wygrał z Cosmosem 3:1 i awansował do finału Okręgowego Pucharu Polski
Ekoball wygrał z Cosmosem 3:1 i awansował do finału Okręgowego Pucharu Polski Tomasz Sowa
Nie było niespodzianki - zespół Geo-Eko Ekoball Stali Sanok pokonał Cosmos Nowotaniec 3:1 i zameldował się w finale Okręgowego Pucharu Polski.

Gospodarze rozegrali bardzo dobrą pierwszą połowę, dokumentując postawę zdobyciem gola. W polu karnym sfaulowany został Szymon Pluskwik, zaś skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Piotr Spaliński. Faworyzowani sanoczanie wyszli po przerwie wyjątkowo zmobilizowani i w ciągu dosłownie kilku minut odwrócili losy spotkania.

Tuż po wznowieniu Sebastian Sobolak zagrał do Damiana Niemczyka, a ten bezbłędnie wykorzystał precyzyjne podanie. Kilkadziesiąt sekund później ponownie dał o sobie znać rozgrywający znakomity mecz, Sebastian Sobolak. Tym razem wyłożył piłkę pod bramkę Damianowi Baranowi, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Kropkę nad „i” postawił po niespełna minucie Kamil Adamiak, celnie uderzając głową i rozstrzygając sprawę awansu do finału. Goście do końca potyczki kontrolowali przebieg wydarzeń na murawie.

Cosmos Nowotaniec - Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 1:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Spaliński 41-karny, 1:1 Niemczyk 47, 1:2 Baran 55, 1:3 Kamil Adamiak 56.

Ekoball Stal: Krzanowski ż - Ząbkiewicz ż, Karol Adamiak (88 Gąsior), Lorenc (żż - cz 90), Kaczmarski (88 Władyka) - Tabisz (83 Sz. Słysz), Baran (68 Jaklik), Posadzki (65 Jakubowski), Kamil Adamiak (71 K. Słysz), Niemczyk – Sobolak. Trener Mateusz Ostrowski.

Cosmos: Michura – Prajsnar (83 Kwolek), Śmietana, Gołda – Wyciskiewicz, Pluskwik, Szałankiewicz ż, Tobon Velez, Laskowski ż – Pereo Espana (73 Moskalec), Spaliński (74 Kot). Trener Grzegorz Pastuszak.