bell
Drzyzga i Nowakowski bardzo dobrze współpracują.
Drzyzga i Nowakowski bardzo dobrze współpracują. Krzysztof Kapica
Rozgrywający Fabian Drzyzga i środkowy Piotr Nowakowski będą występować w drużynie siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów przez kolejne dwa lata. Obaj reprezentanci Polski podpisali z rzeszowskim klubem nowe kontrakty.

Nowakowski broni barw Resovii od czterech lat. Dołączył do klubu znad Wisłoka w 2011 roku. W okresie gry w Resovii wywalczył tytuł mistrza świata, zdobył Super Puchar, dwa złote i srebrny medal mistrzostw Polski oraz drugie miejsce w ostatniej edycji Ligi Mistrzów.

Podczas zakończonego w niedzielę w Berlinie Final Four Ligi Mistrzów wybrany został do drużyny marzeń turnieju, jako jeden z najlepszych środkowych. Jest najlepszym sportowcem Podkarpacia w 2014 r. w plebiscycie Nowin.

Drzyzga występuje w ekipie trenera Andrzeja Kowala przez ostatnie dwa sezony. Przyszedł do Resovii w 2013 r. Jest mistrzem świata. Z rzeszowską drużyną sięgnął po Super Puchar i srebrny medal mistrzostw Polski oraz drugie miejsce Lidze Mistrzów. W Berlinie wybrany został najlepszym rozgrywającym FF Ligi Mistrzów.

Zarówno Nowakowski, jak i Drzyzga nie ukrywali, że chcieliby nadal grać w Resovii. Ich zatrzymanie było dla klubu jednym z priorytetów.