Dwa brązowe medale dla młodych łuczników z Podkarpacia! [ZDJĘCIA]

OPRAC.: Marcin Trzyna / Paweł Piątek
Łącznie 16 podkarpackich juniorów młodszych wystartowało w rozegranych w dniach 9-10 marca Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie. Hala sportowa w Dąbrowie Tarnowskiej okazała się szczęśliwa dla LKS-u Makovia Makowisko i LKS-u JAR Kielnarowa.

Sobotnie kwalifikacje w konkurencji indywidualnej żeńskiej pozytywnie przeszło pięć zawodniczek:

• Adrian Szymczak (LKS Kielnarowa).

Wszyscy zawodnicy awansowali do finałowych 32.

Wśród mężczyzn na najniższym stopniu podium stanął Marcel Kantor z Makovii Makowisko, klubu prowadzonego przez trenera Wiesława Kutyłę. W czołowej ósemce uplasował się również Adrian Szymczak z LKS-u JAR Kielnarowa, zajmując 5. miejsce. Wśród kobiet na najwyższej pozycji zawody ukończyła Karolina Sochacka z LKS-u JAR Kielnarowa, kończąc je na szóstej pozycji.

Miłą niespodziankę sprawiła żeńska drużyna z Kielnarowej, prowadzona przez trenera Jana Szeligę, w składzie Karolina Sochacka, Urszula Konefał, Milena Piątek, Natalia Rząsa, zdobywając brązowy medal drużynowo. Męska drużyna Makovii w składzie Marcel Kantor, Łukasz Kutyła i Damian Mazurkiewicz ukończyła zawody na 6. pozycji.

W kategorii mikst w czołowej ósemce znalazły się dwa nasze zespoły - na 6. miejscu duet Makovii Kantor i Korczewska, a na 7. miejscu Sochacka i Szymczak z JAR-u.

W zawodach w Dąbrowie Tarnowskiej wystartowało 97 juniorek i 75 juniorów.