Dwa medale tenisisty stołowego z Tarnobrzega w Belgii

Piotr Szpak
Krzysztof Żyłka (z lewej) wywalczył w Belgii dwa medale
Krzysztof Żyłka (z lewej) wywalczył w Belgii dwa medale Archiwum klubowe
W Sint-Niklaas rozegrane zostały Międzynarodowych Mistrzostwach Belgi - Belgian Open niepełnosprawnych, w których zawodnik Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg Krzysztof Żyłka wywalczył złoty medal w turnieju drużynowym oraz srebrny w turnieju indywidualnym.

Pierwsza część zawodów to turniej indy-widualny w klasie 4 (wózki) gdzie Żyłka pokonał 3:0 (6, 4, 1) Francuza Nicolasa Antiera, następnie 3:0 (2, 9, 6) pokonał zawodnika z Izraela Davida Gabriela i także 3:0 (6, 2, 3) kolejnego zawodnika z Francji Guillaume Pedrona. W walce o pierwsze miejsce w turnieju, w zaciętym i emocjonującym pojedynku uległ 2:3 (- 6, -9, 6, 8, -10) indywidualnemu mistrzowi Europy 2017 ze Słowenii Francuzowi Maxime Thomasowi.

W turnieju drużynowym w klasie łączonej 4-5 w Sint-Niklaas para polsko - holender-ska Krzysztof Żyłka - Gerardusw Van Grunsven wywalczyła złoty medal.

Pokonali 2:0 drużynę Francuzką Nicolas Antier/Guillaume Pedrona, następnie 2:0 drużynę Wielkiej Brytanii Daniel Bullen/Cellan Hall i 2:1 parę belgijsko-niemiecką Bart Brands/ Joerg Didion.

Dwa medale Krzysztof Żyłka w Belgian Open 2017 to ogromny sukces zawodnika IKS Jezioro Tarnobrzeg, który w turniejach międzynarodowych gromadzi punkty w rankingu światowym by być jak najwyżej i być tym samym jak najlepiej rozstawionym w Mistrzostwa Świata 2018. Lista rankingowa zamykana jest z dniem 31 grudnia 2017.

(Źródło: Źródło:vivi24)

Materiał oryginalny: Dwa medale tenisisty stołowego z Tarnobrzega w Belgii - Echo Dnia Podkarpackie