Dwóch zawodników Stali Rzeszów ze "złotymi rękawicami"

luci
W finale kategorii superciężkiej doszło do starcia dwójki rzeszowian. Wygrał Łukasz Różański. ARCHIWUM PRYWATNE
Dawid Iwiński i Łukasz Różański, zawodnicy nowopowstałej sekcji bokserskiej w Stali Rzeszów, zajęli 1. miejsca podczas turnieju "Złote Rękawice Wisły" w Krakowie. Obaj są wychowankami trenera Mariana Basiaka.

Dawid Iwiński po raz czwarty z rzędu wywalczył "Złote Rękawice Wisły". W finale wagi 81 kg w kat. juniorów pokonał Błażeja Surowca (KSZO Ostrowiec Św.). Dawid pomścił tym samym swojego klubowego kolegę Daniela Dudka, którego w półfinale wyeliminował właśnie Surowiec.

Do rywalizacji dwójki rzeszowian doszło w finale wagi superciężkiej seniorów, w której zmierzyli się Michał Jabłoński (Wisłok Rzeszów) z Łukaszem Różańskim (Stal Rz.).
Wygrał ten drugi mimo kontuzji ręki już w pierwszej rundzie. Po turnieju okazało się, że ręka Różańskiego jest złamana i to z przemieszczeniem.

- Czułem, że po uderzeniu lewym sierpowym w czoło Michała coś mi strzeliło - mówi Różański. - Chciałem jednak walczyć do końca, zacisnąłem zęby i szedłem do przodu.

Do finału dotarł też inny zawodnik Wisłoka Rzeszów Dominik Kida, ale tam nie sprostał Niemcowi Sahanowi Aybay'owi.

W półfinałach polegli zaś: juniorzy - Maksymilian Gibadło (60 kg, Budo Krosno), Mateusz Ziomek (69 kg, Wisłok) i seniorzy - Bolesław Guzek (60 kg, Morsy Dębica), Paweł Rykała (69 kg, Wisłok), a także Piotr Czosnyka - rzeszowianin reprezentujący barwy Desant Kraków oraz Edyta Skrzyszowska (60 kg, Stal Rz.).