Dziś sesja. Radni (na razie) nie odwołają Andrzeja Deca

  Dziś sesja. Radni (na razie) nie odwołają Andrzeja Deca

  Bartosz Gubernat

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Andrzej Dec

  Andrzej Dec ©Archiwum

  Chociaż wniosek o odwołanie Andrzeja Deca, przewodniczącego Rady Miasta poparło już wymaganych siedem osób, podczas dzisiejszej sesji sprawa nie będzie głosowana.
  Andrzej Dec

  Andrzej Dec ©Archiwum

  Co na sesji?

  Co na sesji?


  Podczas dzisiejszej sesji radni zajmą się kosmetyką tegorocznego budżetu miasta. Będą głosować także nad nadaniem statutów dla Teatru Maska, Biura Wystaw Artystycznych i Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Najciekawiej zapowiada się dyskusja nad nadaniem statusu drogi gminnej ulicy przecinającej dziedziniec centrum handlowego Millenium Hall. Relacja z sesji od rana w naszym portalu.  Odwołanie przewodniczącego to pomysł radnych Rozwoju Rzeszowa i SLD.
  W ten sposób chcą ukarać Deca za to, że na początku lutego wraz z pozostałymi radnymi PO i PiS wyszedł z sesji, uniemożliwiając kontynuację obrad. Prawica zerwała kworum, bo w innym wypadku radni RR i SLD podjęliby uchwałę dającą zielone światło przyłączeniu do miasta wsi Malawy. Tego dnia kluby PO i PiS, które na co dzień mają w radzie większość, obradowały w niepełnych składach.

  Jak ustaliliśmy, wniosek o odwołanie Andrzeja Deca podpisało już sześciu radnych: Czesław Chlebek, Bogusław Sak i Stanisław Ząbek z Rozwoju Rzeszowa, Konrad Fijołek i Marta Niewczas z SLD, oraz Krystyna Wróblewska z PiS. Poparcie inicjatywy zadeklarował także Waldemar Wywrocki z RR. Kiedy dokument trafi do Biura Rady Miasta?

  - Tego jeszcze nie wiem. Na razie przyglądniemy się pracy przewodniczącego i zobaczymy, czy zmieni podejście do swoich obowiązków. Pierwsza próba już dzisiaj, o ile oczywiście dotrze na sesję - mówi z przekąsem Czesław Chlebek.

  Andrzej Dec na razie nie czuje się zagrożony.

  - Mam wrażenie, że sytuacja w radzie się uspokoiła. A o planach odwołania mnie ze stanowiska wiem tylko z doniesień medialnych. Żadnego wniosku nie dostałem, nikt oficjalnie mnie o takich zamiarach nie informował - mówi przewodniczący.

  Aby wniosek został poddany pod głosowanie, radni muszą złożyć go w Biurze Rady Miasta najpóźniej na dwa tygodnie przed sesją. Oznacza to, że głosowanie odbędzie się nie wcześniej niż na marcowej sesji.

  - Jeśli wniosek dotrze, na pewno nie będę go opóźniał i od razu skieruję go pod głosowanie. Każdy wynik przyjmę z pokorą - dodaje przewodniczący Dec.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (11)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (11) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  "Przebój sezonu" - komedia omyłek w listopadzie w Rzeszowie