Dziś VakifBank Stambuł vs. PGE Rysice Rzeszów. Rzeszowianki chcą wrócić mocniejsze

bell
Nie udało się u siebie Rysicom wyszarpać ani jednego seta, niech się uda więcej w hali rywalek... Luiza Lizut
Dziś PGE Rysice Rzeszów, wicemistrzynie Polski zagrają w Stambule z wielkim VakifBankiem o awans do ćwierćfinału CEV Champions League. Wszystkie atuty mają w swoich rękach Turczynki, które wygrały na Podpromiu. Rzeszowianki w Turcji chcą się pokazać z dobrej strony. Oglądajcie to starcie w telewizji.

Rzeszowianki, które są w Stambule od środy, w drugim meczu barażowym o ćwierćfinał Ligi Mistrzyń wystąpią przeciwko najbardziej utytułowanej drużynie na świecie w najmocniejszym składzie ze zdrową już Ann Kalandadze.

Wicemistrzynie Polski po porażce z obrończyniami trofeum tydzień temu w hali na Podpromiu 0:3 znajdują się w niezwykle trudnej sytuacji. W rewanżu w Stambule muszą więc wygrać 3:0 lub 3:1, a potem jeszcze być górą w złotym secie. Czy to jest możliwe? Nie mają nie do stracenia. W pierwszym spotkaniu rzeszowianki nie zademonstrowały wszystkich swoich walorów, więc dziś mają okazję zrobić to na oczach tureckich kibiców. Hala, w której odbędzie się dzisiejszy pojedynek może pomieścić 2700 fanów.

Jesteśmy moim zdaniem nieźle przygotowani do tego meczu. Wszystkie zawodniczki są zdrowe i mam nadzieję, że tak będzie również przed rozpoczęciem meczu. Chcemy powalczyć o dobry wynik, zaprezentować dobrą siatkówkę

- powiedział nam Bartłomiej Dąbrowski, drugi trener wicelidera Tauron Ligi.

Po spotkaniach z tak renomowanym zespołem chcemy być trochę lepszą drużyną i wrócić do Rzeszowa mocniejsi. Wierzę, że tak właśnie będzie. W tym sezonie przed nami jeszcze wiele wyzwań, wiele trudnych pojedynków

- dodał trener Dąbrowski.

VakifBank nie spuszcza z tonu, w ostatniej ligowej kolejce w lidze tureckiej pokonał Sariyer Belediyesi 3:0 (25:19, 25:18, 25:15). Rysice zapewne postawią gospodyniom znacznie wyższe wymagania. Na co to wystarczy? Mecz w Stambule rozpocznie się o 17.30, można będzie oglądać go w stacji Polsat Sport od godziny 17.15.

Trener VakifBanku, Giovanni Guidetti po zakończeniu spotkania w Rzeszowie przestrzegał przed dzisiejszym rewanżem.

Musimy zachować szczególną ostrożność, ponieważ Rzeszów przyjedzie, aby sprawić niespodziankę i będzie starał się wygrać ten mecz

– powiedział Guidetti.

Spotkanie sędziować będą Dejan Rogić (Serbia) i Ilaria Vagni (Włochy).

Cała rzeszowska ekipa wraca do domu w piątek przed południem.

Potem będziemy dopingować ją na Podpromiu.

12 lutego o godzinie 17.30 PGE Rysice zmierzą się o punkty w Tauron Lidze BKS-em Bielsko-Biała, a 19 bm. o godz. 20.30 w ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski podejmować będą na Podpromiu Chemika Police. Trzy ciężkie starcia. Potem kolejne...

Dziś zaciskamy kciuki za dobry występ z VakifBankiem.