Efektowna gra i zwycięstwo piłkarzy Siarki Tarnobrzeg

Piotr Szpak
Skutecznym strzałem z rzutu karnego Konrad Stępień otworzył wynik meczu Siarki z Gruwem Wejherowo. Grzegorz Lipiec
W środowym meczu drugiej ligi piłkarskiej Siarka Tarnobrzeg wygrała z Gryfem Wejherowo 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Konrad Stępień 45 z karnego, 2:0 Michał Żebrakowski 48, 3:0 Daniel Koczon 77, 3:1 Robert Chwastek 90.

Siarka: Dybowski – Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Witkowski (39 Tomalski) - Stępień (80 Wawrylak), Przewoźnik (46 Żebrakowski), Koczon, Stefanik - Dawidowicz, Ropski.
Gryf: Leleń – Brzuzy, Chwastek, Kolc, Kamiński - Dampc, Łysiak, Klimczak, Mońka - Wicoń, Marczak.

Żółte kartki: Żebrakowski, Klimczak (S), Kamiński, Łysiak, Brzuzy, Marczak, Dampc (G), Sędziował: Robert Marciniak z Krakowa. Widzów: 400.

Po trzech porażkach z rzędu piłkarze Siarki wreszcie wygrali sprawiając radość najwierniejszym kibicom.

W podstawowym składzie tarnobrzeskiej drużyny zabrakło tym razem prezentujących ostatnio kiepską formę Hubera Tomalskiego oraz Michała Żebrakowskiego.

Wysoka temperatura powietrza sprawiła, że przez pierwszy kwadrans mecz był bardzo nudny, a zawodnicy obu drużyn razili niedokładnością. Na pierwszą podbramkową sytuację "pachnącą" golem kibice czekali do 35 minuty. Wtedy to były piłkarz Siarki Robert Chwastek zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Adriana Klimczoka, ale bramkarz Siarki Karol Dybowski szybko zareagował i odważnym wybiegiem przerwał groźną kontrę gości. W ostatniej minucie pierwszej połowy padł gol dla Siarki. Wprowadzony sześć minut wcześniej na boisko Hubert Tomaski zagrał do Daniela Koczona, który oddał strzał na bramkę, a drogę do siatki zagrodził piłce ręką Paweł Brzuzy. Arbiter podyktował rzut karny, a była to kontrowersyjna decyzja. Konrad Stępień strzelił pewnie sprawiając kibicom chwile radości.

W przerwie na boisko wszedł Michał Żebrakowski, który po trzech minutach popisał się ładnym strzałem głową i było 2:0. Gościom odebrało to ochorę do walki, i trzykrotnie od utraty goli obronił ich bramkarz Dawid Leleń. Bramkarz wejherowian nie był w stanie zapobiec utracie trzeciego gola, którego zdobył Daniem Koczon wykorzystując po mistrzowsku sytuację sam na sam.

Ambitnie walczący goście za sprawą Roberta Chwastka zdołali strzelić honorowego gola, na którego zasłużyli.

Kolejnym rywalem drużyny Siarki będzie tym razem w wyjazdowym spotkaniu ekipa Legionovii Legionowo. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 20 maja, początek o godzinie 18.

Materiał oryginalny: Efektowna gra i zwycięstwo piłkarzy Siarki Tarnobrzeg - Echo Dnia Podkarpackie