Efektowne zwycięstwo SPR Stali Mielec

bum
Mielczanie wyraźnie dodali gazu
Mielczanie wyraźnie dodali gazu SPR Stal Mielec
Piłkarze ręczni SPR Stal Mielec w meczu 8. kolejki PGNiG Superligi rozbili na wyjeździe Meble Wójcik Elbląg 36:20 (20:12). Mielczanie rozegrali bardzo dobre spotkanie cały czas dyktując warunki na boisku. To trzecia wygrana naszej drużyny z rzędu.

Stal potwierdziła, że znajduje się na fali wznoszącej. Mielczanie bardzo szybko zbudowali sobie kilkubramkowe prowadzenie, które systematycznie podwyższali. Bardzo dobrze w mieleckiej bramce spisywał się Krzysztof Lipka, który w pierwszych minutach zanotował cztery udane interwencje. Goście za sprawą trzech precyzyjnych rzutów Wiktora Kawki szybko objęli prowadzenie 3:0. Po 9. minutach było 5:1 dla stalowców, którzy dobrze zorganizowaną obroną neutralizowali poczynania elblążan w ofensywie. "Czeczeńcy" w ostatnich 5 minutach przed przerwą zdobyli 6 bramek, tracąc przy tym tylko dwie, uzyskując ośmiobramkowe prowadzenie.

W 35. minucie Stal prowadziła różnicą 11 goli (13:24). W bramce przyjezdnych cały czas kapitalnymi interwencjami popisywał się Krzysztof Lipka. Snajperskimi umiejętnościami popisywał się tak Łukasz Janyst. Na kwadrans przed końcem meczu po rzucie karnym Wiktora Kawki team z Mielca przeważał 30:15. Na ostatnie 15 minut Krzysztofa Lipkę zastąpił Tomasz Wiśniewski, który w tym czasie zanotował 5 udanych interwencji.
Stalowcy pną się w górę tabeli.

MEBLE WÓJCIK ELBLĄG - SPR STAL MIELEC 20:36 (12:20)

MEBLE: Fiodor, Ram - Koper 4, Kupiec 4, Moryń 4, Janiszewski 2, Nowakowski 2, Olszewski 2, Adamczak 1, Netz 1, Załuski, Lachowicz, Miedziński, Szopa. Karne: 1/2; kary:16 minut

STAL: Lipka, Wiśniewski - Janyst 7, Kawka 5, Mochocki 4, Cuzic 4, Krupa 4, Krępa 3, Ćwięka 2, Wypych 2, Sarajlić 2, Wilk 1, Chodara 1, Wojkowski 1, Kłoda, Rusin. Stal - 4/5; kary: 10 minut.