EHF Cup. Iuventa Michalowce pokonała Eurobud JKS Jarosław. Sroga lekcja od Słowaczek

Eurobud JKS Jarosław pierwszy mecz ćwierćfinału EHF Cup wysoko przegrał w Michalovcach. Eurobud JKS Jarosław
Eurobud JKS Jarosław w Michalovcach doznał srogiej porazki. Co prawda w sporcie, szczególnie w pucharach, działy się różne historie, ale odrobienie strat w Jarosławiu w rewanżu będzie arcytrudne.

Jarosławski zespół jest ostatnim polskim żeńskim zespołem grającym w Europejskich Pucharach. Pojedynek z dobrze sobie znaną Iuventą rozpoczął od celnego rzutu Moniky Bancilon. Gospodynie odpowiedziały bramka Popovcovej. Wyrównana walka trwała do10 minuty. W kolejne minuty należały do miejscowych, które wypracowały sobie trzy bramki przewagi i trener Michał Kubisztal po prosił o przerwę. Przerwa niewiele zmieniła w obrazie gry. Gospodynie dorzuciły dwie kolejne bramki i miały już pięć bramek zaliczki. Nie moc czarno-niebieskich przerwała Moniky Bancilon. Niestety po chwili nasz zespół znów miał problemy ze zdobywaniem bramek, za to Iuventa nie myliła się i w 18 minucie było już 12:5. Zespół z miasta nad Sanem zerwał się do odrabiania strat i potrafieniach Karoliny Mokrzki i Sylwii Matuszczyk zniwelował straty do czterech trafień. Miejscowe jednak szybko odpowiedziały dwoma bramkami i ponownie zrobiło się siedem goli różnicy. Końcowe minuty pierwszej odsłony to niestety kolejne nie trafione rzuty, straty w ataku i celne rzuty Iuventy, która na przerwę zeszła z 11 bramkami na plusie. Miejscowe w tej odsłonie zagrały z 69% skutecznością, przy zaledwie 47% naszego zespołu.

Druga połowa podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od gola Moniky Bancilon. Czarno-niebieskie starały się walczyły, jednak miejscowe z każda minutą powiększały swoja przewagę. W 35 minucie było 22:12, zaś w 40 25:13, a w 50 już 33:19. Gospodynie grały na luzie pewnie wykorzystując kolejne okazje i w pełni kontrolowały przebieg ostatniego kwadransa. W ostatniej minucie bramki Karoliny Mokrzki i Natali Volovnyk zmniejszyły rozmiary porażki do 12 trafień.

Iuventa Michalovce - Eurobud JKS Jarosław 37:25 (20:9)

Iuventa: Mendes De Almeida, Yablonska-Bobal - Dvoršcáková 3, Štefaniková 5, Dmytrenko, Popovcová 8, Soskyda, Kohuch 4, Borysevych, Wollingerová 1, Kompaniiets 6, Kolovska 1, Klucková 5, Krivokapic 4. Trener Jan Novak.

Eurobud JKS: Kukharczyk, Kordowiecka – Bancilon 4, Gadzina 1, Dorsz 1, Trawczyńska 3, Matuszczyk 4, Volovnyk 4, Gliwińska 1, Nestsiaruk, Mokrzka 4, Zimny, Smolinh 3, Strózik, Kozimur. Trener Michał Kubisztal.

Sędziowali Ilievski i Ilievski (Macedonia)

Kary: 12 i 6 min

Widzów: 1503.