Energa Basket Liga. Świetny mecz w Łańcucie! Rawlplug Sokół Łańcut ograł faworyta! Zdjęcia z meczu z BM Stalą Ostrów Wielkopolski

Sokół pokonał wyżej notowaną Stal 70:67
Sokół pokonał wyżej notowaną Stal 70:67 Michał Czajka
To był kawał świetnego basketu i, co najważniejsze dla kibiców w Łańcucie, z happy endem dla Rawlplug Sokoła Łańcut, który okazał się lepszy od BM Stali Ostrów Wielkopolski.

W pierwszych minutach żaden zespół nie potrafił trafić do kosza, ale wkrótce zawodnicy obu ekip się rozkręcili i zaczęła się walka punkt za punkt. Dopiero w drugiej części pierwszej kwarty goście zaczęli sobie budować kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca tej części gry. Drugą kwartę lepiej jednak zaczęły sokoły i zespół trenera Łukomskiego dzięki skutecznej grze Adama Kempa zniwelował przewagę do zaledwie punktu (21:22). Wprawdzie przyjezdni nie pozwolili Sokołowi wyjść na prowadzenie ale łańcucianie z kolei tym razem trzymali się bardzo blisko. Pod dobrej końcówce tej kwarty (punkty zdobyli Kemp, Bręk i Sanders) Sokół wyszedł wreszcie na prowadzenie (41:37).

Zaraz po przerwie punkty Kempa i Thorntona dały już 8 punktów przewagi i właściwie w kolejnych minutach przyjezdni nie byli w stanie za bardzo zbliżyć się do łańcucian. Dopiero w końcówce dobrą skutecznością popisał się Djurišić, którego trafienia pozwoliły Stali zniwelować straty do 4 punktów (57:53). Ostatnia kwarta lepiej zaczęła się dla gości - po skutecznych rzutach Silinsa i Perkinsa ostrowianie objęli prowadzenie (58:57). Sokół jednak potrafił odpowiedzieć i zaczęła się wymiana ciosów, którą jednak w końcówce lepiej wytrzymali gospodarze i zapisali na swoim koncie kolejną wygraną.

Świetnie w sobotnim spotkaniu spisał się Adam Kemp, który zaliczył double-double (22 punkty i 12 zbiórek). Warto również podkreślić ważną rolę Filipa Struskiego i Mateusza Szczypińskiego, którzy wchodząc z ławki dali drużynie 17 punktów, a przy niemocy strzeleckiej Delano Spencera było to naprawdę bardzo ważne.

Zawodnicy Sokoła dali powody do radości swoim kibicom

Kibice w Łańcucie podziwiali kolejną wygraną Rawlplug Sokoła...

Rawlplug Sokół Łańcut - BM Stal Ostrów Wielkopolski 70:67

Kwarty: 17:22, 24:15, 16:16, 13:14.

Sokół: Spencer 0, Thornton 4, Bręk 9 (1x3), Sanders 15 (2x3), Kemp 22 oraz Struski 9 (3x3), Wrona 0, Kołodziej 3 (1x3), Szczypiński 8 (2x3). Trener Marek Łukomski.

Stal: Perkins 16 (2x3), Garbacz 7 (1x3), Djurišić 15 (1x3), Kulig 9 (1x3), Thomas 11 (1x3) oraz Zębski 0, Załucki 0, Silins 9 (2x3). Trener Andrzej Urban.

Sędziowali Michał Proc, Arnauld Kom Njilo, Michał Sosin. Widzów 849.