Ewelina Marcisz mistrzynią Polski juniorek

Przemysław Markocki
Ewelina Marcisz staje się powoli jedną z czołowych polskich biegaczek.
Ewelina Marcisz staje się powoli jedną z czołowych polskich biegaczek. archiwum
Ewelina Marcisz zdobyła mistrzostwo Polski juniorek w biegach narciarskich na dystansie 15 km stylem klasycznym. Brązowe medale mistrzostw Polski seniorów wywalczyła sztafeta MKS Halicz Ustrzyki Dolne - zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Najlepsza podkarpacka biegaczka Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) zajęła czwarte miejsce w biegu na 15 km stylem klasycznym wśród seniorek sięgając tym samym po mistrzostwo Polski juniorek.

To kolejny sukces naszej zawodniczki po seniorskim złocie w sprincie. Wśród panów, na dystansie 30 km, triumfował Maciej Staręga. Na szóstej pozycji sklasyfikowany został Rafał Węgrzyn z MKS Halicz.

Zawodnicy z Ustrzyk Dolnych spisali się bardzo dobrze również w sztafecie. Nasi biegacze sięgnęli po brązowy medal zrówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn.

Wśród pań po brąz pobiegły Paula Socha, Ewelina Marcisz, Urszula Nycz i Monika Fundanicz, a wśród panów Artur Bobrecki, Rafał Węgrzyn, Bartosz Bulanda i Piotr Fundanicz.

W obydwu biegach wystartowała Justyna Kowalczyk, która sięgnęła po złoto na dystansie 15 km i poprowadziła AZS AWF Katowice do złotego medalu w sztafecie.